Oğuz’a Slovenya’dan ziyaretçi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Oğuz’a Slovenya’dan ziyaretçi

Oğuz’a Slovenya’dan ziyaretçi

Milli Eğitim Müdürlüğü, koordinatörlüğünü yaptığı S-INTEGRATION “Drama Uygulamalarının Kullanılarak Göçmen Öğrencilerin Sosyal Entegrasyonları” adlı Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği Stratejik Ortaklık Okul Eğitimi Projesi kapsamında Slovenya ortaklarını Denizli’de ağırladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Eylül 2017 Pazartesi, 16:33

Daha öncesinde projenin açılışı için ilimizde gelen heyet ikinci ziyaretini gerçekleştirdi. Program kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Merkezefendi Belediyesi, Denizli Cam Fabrikası, Pamukkale Üniversitesi, Güney İlçesi ve Pamukkale Ören Yerine ziyaretlerde bulunan heyeti, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz makamında kabul etti.

Ziyarette Slovenya’nın Rogaska Slatina Belediye Başkanı Branko Kidric 1. Osnovna Schola Rogaska Slatina Okul Müdürü Anita Skale, Müdür Yardımcısı Anton Strnisa, Ljudska Univerza Rogaska Slatina Yetişkin Eğitim Merkezi Müdürü Lidija Sovinc, Proje Koordinatörü Mojca Vukovic, Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Pamukkale Üniversitesi’nden Doç. Dr. Fatma Susar ve Proje Koordinatörü Özgür Boyacı katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz proje hakkında bilgiler verdi. Oğuz, “Proje, toplumda dezavantajlı konumda olan göçmen öğrencilerin dışlanmasına engel olup, eğitim programlarına katılımlarını teşvik etmeyi amaçlıyor. Bunun için “drama uygulamaları” gibi yenilikçi ve etkili metotlar kullanılıyor” dedi.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2015 teklif çağrı döneminde kabul edilen 17 proje arasında yer alarak hibe almaya hak kazanan proje 30 ay sürecek. Projenin yerel ortakları arasında Pamukkale Üniversitesi ve Hürriyet Ortaokulu yer alıyor. Projenin uluslararası ortakları ise Slovenya’dan Ljudska Üniversitesi, Rogaška Slatina Belediyesi, Osnovna Sola Kozje İlköğretim Okulu ve OS I. Rogaška Slatina İlköğretim Okulu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı