Kocasert, Türkiye’yi temsil ediyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kocasert, Türkiye’yi temsil ediyor

Kocasert, Türkiye’yi temsil ediyor

TİM Başkan Vekili, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Toronto’da düzenlenen Türkiye-Kanada İş Forumu’nda Türkiye’yi temsil ediyor. Kanada’nın Kuzey Amerika Pazarı’nda ABD’den sonra en güçlü ülke olduğunu belirten Kocasert, bu ülkeye ihracatı kısa vadede 3, uzun vadede ise 5 milyar USD’ye çıkarmak olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Aralık 2017 Perşembe, 10:54

Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonuyla Türkiye-Kanada İş Forumu gerçekleştiriliyor. İş forumunda Türkiye’yi temsilen, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ile ihracatçı birliklerine üye iş adamlarından oluşan 40 kişilik heyet temsil ediyor. TİM Heyetine Ottawa Büyükelçisi Selçuk Ünal ve Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen de eşlik ediyor.

Toronto Üniversitesi Kulübü’nde gerçekleştirilen ve Ontario Eyaleti İnovasyon Bakanı Reza Mouridi, Toronto Belediye Başkan Yardımcısı Denzil-Minnan-Wong ve çok sayıda Kanadalı iş adamının da hazır bulunduğu etkinlikte iki ülke arasındaki işbirliği fırsatları ele alınıyor.

“KANADA ÖNCELİKLİ PAZARLARIMIZ ARASINDA”
Organizasyonun sabah oturumunda değerlendirmelerde bulunan TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, iki ülkenin çok uzun yıllardır dost ve müttefik olduğunu belirterek, Kanada iş çevreleri ile birçok ortak proje gerçekleştirmek istediklerinin altını çizdi, Kanada’nın Türkiye’nin öncelikli pazarları arasında yer aldığını vurguladı.

Türkiye ile Kanada’nın çeşitli işbirliklerine açık olduğunu ifade eden Kocasert, “Kuzey Amerika pazarında, ABD’den sonra en güçlü ülkenin Kanada olduğunu görüyoruz. Yakın gelecekte, Kanada ile orta ve uzun vadeli birçok projeye imza atacağımıza ve iki ülke arasındaki dış ticaret rakamını daha üst noktalara taşıyacağımıza inanıyoruz. 2013 yılında iki ülke arasındaki dış ticaret hacmi 2,3 milyar USD ile zirveye ulaşmıştı. Ancak; o tarihten sonra yaşanan gelişmeler ve dünya ekonomisindeki daralma da dikkate alındığında, Türkiye-Kanada dış ticaret hacmi 2 milyar USD’nin altına geriledi. 2017 yılında ise bu rakamda ciddi bir artış olduğunu görüyoruz ve şimdiden 2,5 milyar USD rakamını geride bıraktık. Hedefimiz kısa vadede bu rakamı 3 milyar USD’ye, orta vadede ise 5 milyar USD’ye taşımak” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

Hüseyin MEMİŞOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

İletişim Bilgileri

DENİZLİ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Telefon :(0258) 274 66 88 ( Dahili Numaralar )
Fax :(0258) 274 72 22 - 62
E-mail denib@denib.gov.tr
Çalışma Saatleri :09:00-12:30 / 13:30-18:00
http://www.denib.gov.tr/tr/

/Denizliihracatçılarbirliği-Denib-958728997552288/

Duyurular

denib-logo