Veremle savaşa öğrencilerden destek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Veremle savaşa öğrencilerden destek

Veremle savaşa öğrencilerden destek

Verem hastalığıyla mücadelede dört kamu kurumu bir araya geldi, kompazisyon yarışması düzenlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ocak 2018 Perşembe, 10:54

71. Verem Eğitimi ve Propaganda haftası etkinlikleri çerçevesinde Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, Denizli Verem Savaşı Dispanseri, Denizli Verem Savaşı Derneği ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Verem Hastalığı ve Korunma Yolları’ konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenlendi. Törene Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli Milli Eğitim Müdür V. Şaban Altınsuyu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat, Denizli Verem Savaş Derneği Başkanı Dr. Bülent Bilgiç, yarışmada dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.


Ödül töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Denizli Verem Savaş Derneği Başkanı Dr. Bülent Bilgiç etkinlikte devlet dernek işbirliğinin en güzel yansıması gördüklerini ve güzel bir projenin ortaya çıktığını söyledi. Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Betül Abdüloğlu verem hastalığının tarihçesine değinerek, hastalığın görülme yolları ve tedavi noktasında yapılması gerekenlere değindi.
İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de yarışmaya katılan öğrencilerin okullarda tüberküloz tanıtımı için birer elçi görevi üstleneceğini belirterek, “Yarışmaya ilgi gösteren bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Onlardan okullarında arkadaşlarına, öğretmenlerine, ailelerine bu hastalığı anlatmaları ve çevrelerinde 2 aydan fazla öksüren, öksürükle birlikte balgam çıkartan, gece terleyen, kilo kaybeden kişiler varsa onları en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirmelerini rica ediyorum. Bundan sonra siz bizim okullarda gönüllü temsilcilerimizsiniz. Bu hastalıkla hep birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından ödül töreni düzenlendi. Verem Savaş Derneği tarafından birinci olan öğrencilere bin TL, ikinci olan öğrencilere 750 TL, üçüncü olan öğlencilere de 500 TL para ödülü verildi. Ayrıca ‘Doğrudan Gözetimli Tedavi’ çalışmalarında başarılı olan sağlık çalışanlarına teşekkür belgesi verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı