Korkunç cinayetin katili ağabey çıktı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Korkunç cinayetin katili ağabey çıktı

Korkunç cinayetin katili ağabey çıktı

Denizli’de 2001 yılında meydana hunharca bir cinayet 10 yıl sonra aydınlatıldı. 32 yerinden bıçaklanan ve bilekleri kesillen 7 aylık hamile Sevim Doğan ve boğazı kesilirek öldürülen 2 yaşındaki oğlu Recep Tayyip’in katili Sevim Doğan’ın ağabeyi T.B. çıktı.T.B.’yi Sevim Doğan’ın üzerinde bulunan bir saç kılı ele verdi.

/ DENİZLİHABER / 7 Şubat 2012 Salı, 17:40

Yenimahalle 1235 Sokak’ta 14 Aralık 2001 tarihinde meydana gelen olayda inşaat işçisi Fahri Doğan, akşam eve geldiğinde 7 aylık hamile eşi, 23 yaşındaki Sevim Doğan ile 2 yaşındaki oğlu Recep Tayyip Doğan’ı kanlar içinde ölü buldu. Sağ el bileği kesilen ve vücudunun 32 yerinden bıçaklanarak öldürülen Sevim Doğan’ın 3 bileziğinin çalındığı, oğlu Recep Tayyip Doğan’ın ise boğazı kesilerek öldürüldüğü belirlendi.

Polis Sevim Doğan’ın ağabeyi T.B’yi, cinayet şüphelisi olarak gözaltına aldı. Haddehane işçisi T.B., polis ifadesinde kardeşini öldürüp, kolundaki bilezikleri aldığını, gürültü üzerine uyanarak odaya gelen yeğeninin de boğazını kestiğini ve olaya hırsızlık süsü verdiğini itiraf etti. 2 yıl tutuklu kalan T.B., mahkemede ifadesini polis baskısıyla verdiğini, suçsuz olduğunu ileri sürdü. Denizli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi, T.B ile aynı davada yargılanan Doğan Ailesi’nin üst kat komşusu 3 kişi hakkında kanıt yetersizliğinden ‘Beraat’ kararı verdi.

YARGITAY KARARI BOZDU
Sevim Doğan’ın eşi Fahri Doğan, kararı temyiz etti. Dosyayı inceleyen Yargıtay, yerel mahkemenin kararını bozarak, T.B’nin tekrar yargılanması için dosyayı geri gönderdi. Mahkeme dava sürecinde kanıtları yeniden inceledi. Öldürülen Sevim Doğan’ın elinde ve mutfakta bulunan kıl örneklerinin kardeşi T.B’ye ait olduğu belirlendi. Mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan T.B, hakkında 2 hafta önce tutuklama kararı verdi. Yaklaşık 8 yıl serbest kalan T.B, yeniden cezaevine gönderildi.

ÖMÜR BOYU HAPİS
Denizli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi, yeni deliller ışığında kararını verdi. Mahkeme sanık T.B.’nin kardeşini öldürmek suçundan ömür boyu, yeğenini öldürmek suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum etti. Hırsızlık suçundan 5 yıllık zaman aşımı nedeniyle T.B’ye ceza vermeyen mahkeme, iki cezayı birleştirerek yeğeni ve kardeşini öldüren T.B’yi 4 yılı geceli- gündüzlü hücrede tecrit edilerek ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum etti. Böylece 10 yıl süren dava da sonuçlanmış oldu. T.B’nin avukatı, yerel mahkemenin kararına temyiz edeceklerini söyledi. Davada yargılanan 3 kişi ise beraat etti.

“ADALET YERİNİ BULDU”
Hamile eşi ve oğlu öldürülen Fahri Doğan, adaletin geç de olsa yerini bulduğunu belirterek, şunları söyledi:”Kayınbiraderim  ben evde olmadığımda sürekli gelip eşimden para istermiş. Bunu da para için yaptı. Cenazelerine bile gelmedi. Katili önce serbest bıraktılar sonra karar bozulunca tutuksuz yargıladılar. 10 yıl sonra da olsa sonunda adalet yerini buldu. Artık gözümüz arkada kalmayacak”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı