Emniyet Müdürlüğü, ziyaretçilerini ağırladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Emniyet Müdürlüğü, ziyaretçilerini ağırladı

Emniyet Müdürlüğü, ziyaretçilerini ağırladı

İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar, 10 Nisan Polis Bayramı öncesinde, ziyaretçilerini makamında ağırladı.

/ DENİZLİHABER / 9 Nisan 2010 Cuma, 18:34

İl Emniyet Müdürlüğü, 10 Nisan Polis Bayramı nedeniyle, ziyaretçi akınına uğruyor. Vali Yavuz Erkmen, Türk Polis Teşkilatı’nın 165. kuruluş yıldönümü nedeniyle, İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Vali Erkmen’i, İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar ve emniyet mensupları karşıladı. Polis Tören Mangası’nı selamlayan Vali Erkmen, Atilla Çınar’ı makamında ziyaret ederek Türk Polis Teşkilatı’nın 165. yıldönümünü ve 10 Nisan Polis Bayramı’nı kutladı.

DTO’dan Emniyet
Müdürlüğü’ne ziyaret
Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu üyeleri ve Meclis üyeleri, Polis Teşkilatı’nın 165. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Denizli İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar’ı ziyaret etti. Ziyarette; Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, DTO Meclis Başkanı Mehmet Gökçe, yönetim kurulu üyeleri ve Meclis Başkanlık Divanı hazır bulundu. Polis teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutlayan DTO Başkanı Özer, Denizli polisinin kent huzurunu sağlamak için özveriyle, fedakârca çalıştığını söyledi. Oda olarak teşkilatın çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade eden Özer, başarılı çalışmaların sürmesi temennisinde bulundu. Denizli İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar ise Ticaret Odası heyetine teşekkür ederek, huzurun olduğu, can ve mal güvenliğinin üst seviyede olduğu yerlerde yatırımcıların güvenle hareket ettiğini, bunun da şehre ekonomik girdi olarak geriye döndüğünü söyledi.

Polis Teşkilatı’nın 165. kuruluş yıldönümü ve 10 Nisan Polis Bayramı etkinlikleri kapsamında, 10 Nisan Cumartesi günü, saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ve 19.15’de Polisevi’nde resim sergisi açılışı yapılacak.

İLK POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞU (10 Nisan 1845)
1845 tarihi, Türk Emniyet Teşkilatı açısından önemli bir noktadır. Çünkü bu tarihe kadar zabıta olarak nitelenen teşkilat; 10 Nisan 1845 (12 Rebiü’l Evvel 1261)’den itibaren polis adı altında hayata geçmiş ve Emniyet Teşkilatı’nın kuruluş günü olarak kabul edilmiştir. Yeniçerinin ortadan kaldırılmasından sonra, başkentte ve eyaletlerde zabıta hizmetleri eskisiyle kıyaslanmayacak derecede gelişmesine rağmen; bu hizmetler karışık ve ayrı ayrı kurumlara bağlı olarak yürütülmekteydi. Teşkilat ve yürütme alanındaki bu karışıklığı ortadan kaldırmak amacıyla ilk defa 10 Nisan 1845’te İstanbul’da ilk polis teşkilatı kurulmuş, görevleri de yine aynı tarihte yayımlanan Polis Nizamnamesi’nde belirtilmiş ve bu durum yabancı elçiliklere de bir yazı ile bildirilmiştir.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı