REKLAMI GEÇ

Şehit anneleri onurlandırıldı

Şehit anneleri onurlandırıldı

Denizli Valisi Abdülkadir Demir, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla, şehit anne ve eşleri ile Koruyucu Aileler onuruna yemek verdi.Yemeğe, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci’de katıldı.

/ DENİZLİHABER / 11 Mart 2014 Salı, 10:10

Polisevinde düzenlenen etkinliğe Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, Vali Abdülkadir Demir’in eşi Nurtaç Demir, Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, Belediye Başkanı Osman Zolan’ın eşi Berrin Zolan, Kaymakam eşleri, Şehit Anneleri, Şehit Eşleri, Gazi yakınları ve Koruyucu Aileler katıldı.

denizli-bayan-demir-sehit-aileleri-yemek-ic-1

Etkinlikte konuşan Vali Abdülkadir Demir’in eşi Nurtaç Demir, kadınların artık günümüzde her alanda aktif olarak yer aldığını söyledi.

Demir, Atatürk’ün ‘Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır! Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacağı aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım” sözlerini hatırlatarak, kadınların günümüzde artık her alanda aktif olarak yer aldığını söyledi.

Bayan Demir,“Toplumun gelişmesi ve yükselmesinde kadının büyük bir öneme sahip olduğuna dikkat çeken Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk konu ile ilgili olarak “Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır! Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacağı aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.“ diyerek Türk kadınına olan güvenini göstermiştir. Kadına yapılan yatırım, aslında geleceğe yapılan yatırımdır. Kadın annedir, eştir, eğitmendir. Ancak bütün bu rollerinin ötesinde, duyguları, düşünceleri, ümitleri, hayalleriyle kadın, bireydir. Kadının günümüzdeki en büyük sorunu halen eğitimdir. Ülkemizde bu alanda pek çok çalışmalar yapılsa da hala eğitim kadının öncelikli sorunlarının başındadır. Ana kız okulda çalışmasıyla okur-yazarlık oranımızın istenilen seviyeye yükselmesine rağmen, orta
kuşakta halen üniversite seviyesinde istenilen noktaya gelinememiştir” dedi.
Etkinlikte bir konuşma yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci ise, kadın olmanın zorluklarından ve güzelliklerinden bahsederek ”8 Mart Dünya Kadınlar Günü emekçi kadınlardan yola çıkılarak gelenekselleştirilmiş bir gün. Kadın olmak hem zor, hem çok güzel. Çocukluk, gençlik yıllarımızda erkek olmaya özendiğimiz bir cinsiyet. 40’lı yaşlardan sonra kendi gücünüzü fark ettiğinizde ne kadar güzelmiş kadın olmak dediğiniz özel bir durum. Kadın olmak güçlü olmayı gerektirir. Kadın olmak mevcut şartlar içerisinde kendinizi tekrar dizayn etmenizi gerektirir. Ve sizler, kadınlarımız bunu çok güzel başarıyorsunuz. Yaşınız ilerledikçe kadın olmanın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyorsunuz ve farkına varıyorsunuz” diye konuştu.
denizli-bayan-demir-sehit-aileleri-yemek-ic
Yapılan konuşmaların ardından Vali Abdülkadir Demir’in eşi Nurtaç Demir, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, ve Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak’a 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla, kadın hakları ve sorunlarına karşı göstermiş oldukları yüksek alaka ve özverili çalışmalarından dolayı plaket takdim etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak