REKLAMI GEÇ

Denizli’nin havlusu ve bornozunu tanıttılar

Denizli’nin havlusu ve bornozunu tanıttılar

Bu yıl 4.’sü düzenlenen 6 Mart Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü, yine renkli bir etkinlikle kutlandı. Bayramyeri’nden Delikliçınar Meydanı’na kadar bornoz giyerek yürüyen tekstilcilerin kortejindeki havlulardan yapılma araç kılıfları da dikkat çekti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mart 2015 Cumartesi, 15:52

6 Mart Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü kutlamaları Bayramyeri’nde başladı. Etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, oda başkanları ve tekstil sektörünün temsilcileri katıldı.

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Başkanı İsa Dal, Denizli havlu ve bornozunu dünyaya tanıtmak için düzenledikleri etkinliklerin bu yıl 4.’sünü gerçekleştirdiklerini belirterek, “Denizli olarak havlu ve bornoz üretiminde dünya lideri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, tekstilin başkenti Denizli’nin ürettiği havlu ve bornozların dünyaca ünlü olduğunu belirterek, bu tür organizasyonların markalaşma sürecinin önemli bir ayağı olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve katılımcılar, rengarenk bornozlar giyerek kortej oluşturdu. Delikliçınar Meydanı’na kadar bandonun çaldığı marşlar eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüş vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Konteji takip eden ve havlu parçalarının birleştirilmesiyle oluşturulan kılıf giydirilmiş araçlar da kortejin ilgi çekici ayrıntılarındandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Çok Bulutlu
26 Temmuz 2024 Cuma 24 36Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 24 39Sıcak