REKLAMI GEÇ

“Geçmişin Altın İzleri”

“Geçmişin Altın İzleri”

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği Geleneksel Türk El Sanatları kurslarına katılan kursiyerlerin eserleri “Geçmişin Altın İzleri” adlı karma sergide beğeniye sunuldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Mayıs 2016 Pazar, 10:04

Ebru, minyatür, çini, tezhip ve tel kırma gibi sanat dallarındaki çok sayıda eserin yer aldığı serginin açılışı Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda yapıldı.

denizli-gecmisin-altin-izleri-sergi-ic-1

Açılışa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, kurs eğitmenleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, burada yaptığı konuşmada, geçmişteki değerlere sahip çıktıklarını ve geleceğe aktarmak için çalıştıklarını belirterek, “Ecdadımızın bize bıraktığı en güzel emanetlerden biri de geleneksel el sanatlarıdır. Biz Tarihi Nuzhet Sürücü Evi’nde açtığımız kursumuzda bu sanatları gelecek nesillere aktarıyoruz” dedi.

denizli-gecmisin-altin-izleri-sergi-ic

Başkan Zolan konuşmasının ardından serginin açılışını gerçekleştirerek kursiyerlerin eserlerini inceledi. Geçmişin Altın İzleri adlı karma sergideki eserler Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda 2 Haziran Perşembe gününe kadar sergilenecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Nisan 2024 Çarşamba 13 29Çok Bulutlu
18 Nisan 2024 Perşembe 12 29Çok Bulutlu
19 Nisan 2024 Cuma 11 27Parçalı Bulutlu
20 Nisan 2024 Cumartesi 11 22Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
21 Nisan 2024 Pazar 8 26Parçalı Bulutlu