Hayalini Gürlesin gerçekleştirdi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hayalini Gürlesin gerçekleştirdi

Hayalini Gürlesin gerçekleştirdi

Hayatını evinde yaşam destek ünitesi ve yatağa bağımlı olarak yaşamını sürdüren ALS hastası 43 yaşındaki Sedat Çelimli’nin en büyük arzusunu Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin gerçekleştirdi. Başkan Gürlesin, koyu bir Beşiktaşlı olan Sedat Çelimli’ye Teknik Direktör Şenol Güneş dahil tüm oyuncuların imzasının yer aldığı Beşiktaş forması ile Beşiktaşlı futbolcu İsmail Köybaşı’nın giydiği formayı hediye etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Şubat 2016 Salı, 11:07

Tavas’ın Altınova Mahallesinde esnaflık yapan, evli ve 2 çocuk babası Sedat Çelimli’ye 1,5 yıl önce bir sinir sistemi hastalığı olan ALS teşhisi konduktan sonra tedavi amacıyla Pamukkale’nin İncilipınar Mahallesine yerleşti. Hastalığın ilerlemesiyle tüm vücut hareketlerini yitiren Çelimli, evinde yatağa ve yaşam destek ünitesine bağımlı halde yaşamaya başladı. Günlük ihtiyaçları nedeniyle sürekli bir bakıma ihtiyaç duyan Çelimli’ye eşi Cennet Çelimli baktığı için çalışan olmaması nedeniyle ekonomik anlamda da aile büyük bir sıkıntıya düştü.

denizli-pamukkale-gurlesin-als-hastasi-ic

Geçtiğimiz yılın ortasında ailenin durumu hakkında bilgi sahibi olan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Sedat Çelimli ve ailesini ziyaret ederek, her türlü desteği seferber etti. Ailenin elinden tutan Başkan Gürlesin’den, aileye yaptığı bir ziyarette koyu bir Beşiktaşlı olan Sedat Çelimli, bir istekte bulunarak ondan çok sevdiği takımın formasını istedi. Bu isteği geri çevirmeyen Başkan Gürlesin, ALS hastası Çelimli’nin evine bu kez çok istediği formalarla gitti.

EN MUTLU GÜNÜ OLDU
Başkan Gürlesin’e, formaların getirilmesinde emek veren Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Selim Arkan, Pamukkale Belediye Meclis Üyesi Mahmut Çatlık’ta eşlik etti. Rahatsızlığı nedeniyle konuşma zorluğu da çeken Sedat Çelimli ile yakından ilgilenen Başkan Gürlesin, bir süre sohbet etti.

Çok istediği Beşiktaş formasını getirdiğini müjdeleyen Başkan Gürlesin, koyu bir Beşiktaşlı olan Sedat Çelimli’ye Teknik Direktör Şenol Güneş’in ‘Sedat kardeşime sevgilerle’ diyerek imzaladığı ve tüm oyuncuların imzasının yer aldığı Beşiktaş forması ile ünlü oyuncu İsmail Köybaşı’nın bir maçta giydiği formayı hediye etti.

Sevincini sözlerle olmasa da yüzündeki gülümsemeyle ve neşeyle anlatan Çelimli’nin o mutlu anlarına Başkan Gürlesin de ortak oldu. Başkan Gürlesin, aileye desteğin geçtiğimiz aylarda olduğu gibi aralıksız devam edeceğini söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
2 Mart 2021 Salı 0 13Hafif Yağmurlu
3 Mart 2021 Çarşamba 0 17Az Bulutlu
4 Mart 2021 Perşembe 0 18Az Bulutlu
5 Mart 2021 Cuma 3 21Az Bulutlu
6 Mart 2021 Cumartesi 5 19Parçalı Bulutlu