REKLAMI GEÇ

Uzun Ailesi’ne yardım eli

Uzun Ailesi’ne yardım eli

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Cankurtaran Mahallesi’nde evleri yanan Uzun Ailesi’ne yardım eli uzattı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Eylül 2014 Salı, 14:41

Cankurtaran Mahallesi’nde oturan engelli Ramazan Uzun’un evinde elektrik kontağından kaynaklanan yangın çıktı. Yangında aynı evde oturan eşi ile oğlu Hasan Hüseyin Uzun ile 3 kızı, yangından yara almadan kurtuldu. Engelli Uzun ise son anda kurtarılarak büyük bir facianın önüne geçildi. Ev ve eşyalar ise yangında tamamen kül olarak kullanılamaz hale geldi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, aileyi evlerinde ziyaret ederek, yardım sözü verdi.
Görme ve bedensel engelli olan 70 yaşındaki Ramazan Uzun’la sohbet eden Gürlesin, ailenin ihtiyaçlarının karşılanması için belediyenin üzerine düşen ne varsa yerine getireceğini söyledi.

Uzun’un oğlu Hasan Hüseyin Uzun ise sosyal yardımlardan faydalanmak istediklerini bunun için yardım talep ettiklerini bildirdi. Bunun üzerine Başkan Gürlesin, Pamukkale Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nü arayarak yetkililerin aileyi kısa süre içerisinde ziyaret etmelerini talep etti. Öte yandan, ailenin gerek ev eşyası ve gerekse evin tadilatı için çalışma başladı. Başkan Gürlesin, ihtiyaçların karışlanması için ne yapılması gerekiyorsa biran önce yapılıp yaraların sarılması için ilgili müdürlere talimatı verdi.

Bu arada köylülerin, kum, çimento, kiremit gibi ihtiyaçların mahalledeki hayırseverlerce büyük bir bölümünün karşılandığı bildirildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 25 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 25 40Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 40Sıcak