REKLAMI GEÇ

Kadınlar DOSTEM’in istihdam garantili kurslarıyla iş sahibi oluyor

Kadınlar DOSTEM’in istihdam garantili kurslarıyla iş sahibi oluyor

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde önemli çalışmalara imza atan DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi, istihdam garantili kurslarına hız kesmeden devam ediyor. Kurslara yoğun talep olurken, tekstil başta olmak üzere pek çok sektöre nitelikli kadın personel istihdamı da sağlanıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Şubat 2024 Cuma, 10:19

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi, her ay onlarca kadının iş hayatına kazandırılmasında önemli rol oynuyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve GEKA’nın Güdümlü Proje Desteği ile Denizli OSB Bölge Müdürlüğü işbirliğinde kurulan atölyelerde yıl boyunca sürekli devam eden mesleki kurslarda kursiyerlere verilen eğitimle hem nitelikli personel yetiştirilmesi hem de sunulan iş garantisi ile özellikle kadın istihdamının sağlanması amaçlanıyor. İşverenle işçi arasında bir köprü görevi üstlenen DOSTEM’de son olarak Düz Dikiş Makineci Eğitimi düzenlendi. 13 kursiyerin yer aldığı eğitimde kadınlar tekstil sektöründe çalışabilecekleri pek çok departmana yönelik uygulamalı eğitimler alma imkanı buldular.

“KURSLARIMIZ ARDI ARDINA AÇILIYOR, YAŞ SINIRIMIZ YOK”
Düzenlenen eğitimlere dair bilgiler veren Tekstil Teknolojisi Eğitmeni Şefika Akgören, “DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi olarak yılın 12 ayı eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ben de usta öğretici olarak çalışmaktayım. Son açılan 44 günlük kursumuzda 13 kursiyerimizle eğitimimiz başladı. Kursumuz istihdam garantili olduğu için kurs bitiminde kursiyerlerimizin sigortalı olarak işe başlangıçları sağlanacak. Kursumuza gelen katılımcılar tekstilin her alanından bilgiler edinebilecekler. Dikimden kesime, sevkiyattan paketlemeye ve kaliteye; bütün departmanları ayrı ayrı öğreniyorlar. Kalıp eğitimi de veriyoruz. Kurslarımız ardı ardına açılıyor. 44 gün bitiminde bir kursumuz daha açılıyor. Eğitimin yaşı yoktur. Kurslarımızda da yaş sınırımız yok. Katılmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

“KURSLARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ”
Mesleki eğitimin olmazsa olmazları olduğunu vurgulayan Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu, “DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezimiz bölgemizde açıldığı günden bu yana önemli eğitimlere ve projelere imza atmaktadır. Bizler bölgemizin, kentimizin ve ülkemizin gelişimde mesleki eğitimin önemini biliyor ve bu bilinçle nitelikli iş gücü ve özellikle de kadın istihdamını önceliğimiz sayıyoruz. Merkezimizde açılan kurslarda eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerin personel ihtiyacı olan firmalarımıza yerleşmesinde de bizler aracı oluyoruz. Kurslarımıza hız kesmeden devam edeceğiz ve bu kapsamda üzerimize düşen ne varsa yapmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

M.Abdülkadir Uslu

Yönetim Kurulu Başkanı

OSB Müdürü

Ahmet TAŞ

Organize Sanayi Bölgesi Müdürü

İletişim

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Adres: Yaşar Öncan Caddesi No: 1

Honaz - Denizli / TÜRKİYE

Tel: +90 258 269 10 02  

  Faks: +90 258 269 10 01  

  E-mail: dosb@dosb.org.tr

Önemli Telefonlar

İtfaiye : 110

Elektrik - Su - Arıza :187 & 269 25 91

Jandarma : 169 10 83