Erdoğan, ‘Yapısal Dönüşüm Adımları’nı değerlendirdi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Erdoğan, ‘Yapısal Dönüşüm Adımları’nı değerlendirdi

Erdoğan, ‘Yapısal Dönüşüm Adımları’nı değerlendirdi

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Yeni Ekonomi Programı’nın (YEP) 2019 Yapısal Dönüşüm Adımları’nı değerlendirdi. Erdoğan, “Bu çalışmanın takipçisi ve destekçisi olacağız. Denizli iş dünyası olarak, piyasaların ihtiyacına yönelik fiili adımların bir an önce atılmasını bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Nisan 2019 Perşembe, 10:18

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı’nın 2019 Yapısal Dönüşüm Adımları ile ilgili değerlendirmesinde, Denizli iş alemi olarak, piyasaların ihtiyacına yönelik fiili adımların bir an önce atılmasını beklediklerini belirtti.

Erdoğan, “Denizli Ticaret Odası olarak, geçen hafta 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası yaptığımız açıklamada, iş dünyası olarak ‘Artık işimize dönmeli; gündemimiz bundan sonra ekonomi, üretim, istihdam, ticaret ve ihracat olmalı’ demiştik. Programda, iş dünyasının acil ihtiyaçlardan biri olarak değerlendirilen borçların yeniden yapılandırmaları ile icra ve iflas işlemlerini tarafları mağdur etmeyecek şekilde daha hızlı, doğru ve etkin hale getirmek için oluşturulacak yeni bir yasal ve kurumsal çerçeve çizilmesi beklentisinin karşılık bulduğunu görmek sevindirici” dedi.

Konkordato ve kredi yapılandırmalarının da çok daha iyi ve ilgili herkesin çıkarını gözetecek şekilde yeni bir yasal çerçevede ele alınacak olmasının, borç ödeme kabiliyeti yitirmiş şirketlerin hızlı şekilde tasfiyesini sağlayacak bir çerçeve için kolların sıvanmış olmasının, uzun bir süredir gündemde asılı kalan önemli bir konuyu da çözüme kavuşturacağını dile getiren Erdoğan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Bireysel emeklilik sisteminin yeniden yapılandırılacak olması, etkin bir tasarruf sistemi oluşturularak tüm paydaşların katılımıyla kıdem tazminatı reformunun gerçekleştirilip Kıdem Tazminatı Fonu ile BES’in entegrasyonunun sağlanacak olması da oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra, emeklilik sisteminin reforme edilmesi için çalışma başlatılacağının açıklanmış olması da, hızlıca yerine getirilmesi halinde iş dünyamızın beklentilerini karşılayacak başlıklar olarak dikkatimizi çekmiştir.

Öte yandan, dolaylı vergilerin azaltılması ile ihracata dayalı bir ekonominin tesis edilecek olmasını ve turizm potansiyelinin harekete geçirilerek gelirlerinin artırılmasına yönelik bir seferberlik başlatılmasını, içinde bulunduğumuz ortamdan bizi daha iyiye ve öteye taşıyacak can suyu niteliğinde girişimler olarak görüyoruz.

Bakanımızın kamuoyuyla paylaştığı Yeni Ekonomi Programı’nın 2019 Yapısal Dönüşüm Adımları’nın takipçisi ve destekçisi olacağız. Denizli iş alemi olarak, piyasaların ihtiyacına yönelik fiili adımların bir an önce atılmasını bekliyoruz. İş dünyamıza, hayırlı ve uğurlu olsun.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90