REKLAMI GEÇ

Zeybekci ve Filiz’den Kılıçdaroğlu’na ağır sözler

Zeybekci ve Filiz’den Kılıçdaroğlu’na ağır sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile ilgili “Aileden Sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette o da konuşmuyor” sözleriyle başlayan tartışma giderek sertleşiyor. Ramazanoğlu’na sahip çıkan AK Parti Milletvekili Nihat Zeybekci ve İl Başkanı Necip Filiz, Kılıçdaroğlu’nu sert bir dile eleştirdiler.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Nisan 2016 Çarşamba, 11:16

Siyasette üslub giderek sertleşiyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Karaman’daki cinsel istismar olayıyla ilgili açıklamasında, Bakan Sema Ramazanoğlu’nu “Aileden Sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette o da konuşmuyor” sözleriyle eleştirmesi, siyasi gündemin en önemli maddesi haline geldi.

Kıçıldaroğlu’nun sözlerine Twitter hesabı üzerinden tepki gösteren AK Parti Milletvekili Nihat Zeybekci, çok ağır ifadeler kullandı. Zeybekci, attığı tweette “alçak”, “pislik çukuru” gibi ifadeler kullandı. İşte o tweetler

denizli-kilicdarogluna-tepkiler-İC

AK PARTİ İL BAŞKANI FİLİZ’İN AÇIKLAMASI
AK Parti İl Başkanı Necip Filiz de, yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonra Bakan Ramazanoğlu’nu hedef aldığını kaydederek, şunları kaydetti:

“Bu konuşma Kılıçdaroğlu’nun kendi kişiliğini, sığlığını, düzeysizliğini gösteriyor. Bu bağlamda siyasi etikten ve devlet adabından yoksun olan Kemal Kılıçdaroğlu haddini aşmaya devam etmektedir. Nezaketten de siyasi adaptan da yoksun olduğunu her konuşmasıyla ortaya koyuyor. Kılıçdaroğlu, siyasetin kötü bir temsilcisidir. Ona anladığı dilde cevap vermeye bile utanıyoruz. Bu yaptığı tam olarak çapsızlık, kendini bilmezliktir.

Sayın Sema Ramazanoğlu’nun Bakan olmasını bir kenara koyarak, bir kadın, bir anne ile ilgili olarak sarfettiği cümleler bu zatın nasıl bir ruh hali taşıdığının göstergesi. Kılıçdaroğlu’nun ruh sağlığının bozuk olduğunu düşünüyorum ve acil tedavi olması gerektiğine inanıyorum.

Seçimlerde kadınları kendine çekmek için rol oynayan bu zat, bugün gerçek yüzünü göstermiştir. Grup toplantısında utanmadan bu konuşmayı yaparken kendini büyük bir heyecanla alkış tutan CHP’li kadınlar, bu sözler size de sarf edilmiştir. Bu cümleler tüm kadınları, toplumu ayağa kaldırmalıdır.
Bir ana muhalefet lideri nasıl böyle cümleleri ağzına alabilir? Hele ki son derece hassas bir konuda konuşurken.

Topluma, kadınlara tüm saygısını kaybetmiş bir halin dışa vurumudur bu. Hele ki bunun son derece iyi niyetle bir gayretle meselelerin üzerine gitme cesareti gösteren bir bakanla ilgili yapıyor olunması son derece üzücü.

Her açıklamasıyla siyaseti seviyesizleştiren Kılıçdaroğlu, ivedilikle özür dilemelidir.
Sokak ağzıyla söylenen bu sözlerin, ahlaken, hukuken savunulabilir bir tarafı yoktur. Cezai yaptırımının olması gereklidir. Yarın bu zata kullanmış olduğu yakışıksız, edebe ve hukuka aykırı bu ifadelerin karşılığında suç duyurusunda bulunacağız.

Bir kez daha Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Sema Ramazanoğlu hakkında sarfettigi ahlaksiz sözlerinden dolayi Kemal Kılıçdaroglu’nu nefretle kınıyorum.”

denizli-ak-parti-liler-chp-ye-yurudu-anons

denizli-ak-parti-afislerin-savasi-anons

denizli-ak-parti-ibrahim-tefenlili-bakan-aciklamasi-anons

denizli-sema-ramazanoglu-kemal-kilicdaroglu-atismasi-anons

 

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı