İsmi unutulmayan, kimsesizlerin ‘Müdür Babası’ Neşet Kazanoğlu vefat etti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İsmi unutulmayan, kimsesizlerin ‘Müdür Babası’ Neşet Kazanoğlu vefat etti

İsmi unutulmayan, kimsesizlerin ‘Müdür Babası’ Neşet Kazanoğlu vefat etti

Denizli’de uzun yıllar görev yapan, yetiştirme yurdunda barınan çocuklara olan şefkatiyle tanınan, kimsesizlerin ‘Müdür Babası’ Neşet Kazanoğlu, 90 yaşında vefat etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Ekim 2021 Cumartesi, 19:44

Denizli Yetiştirme Yurdu’nun 1970’lerden 2000’li yılların başına kadar müdürlüğünü yapan, görev süresi içinde başbakanlar ve cumhurbaşkanlarının övgülerini alan ama en önemlisi, kimsesiz çocuklara olan şefkatiyle anılan Neşet Kazanoğlu vefat etti.

90 yaşındaki Kazanoğlu, yaşlılığa bağlı organ yetmezlikleri nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu. Görev yaptığı dönemde yetiştirme yurtlarında büyüyen çocukların ‘müdür babası’ olan Kazanoğlu’nun ölümü çevresinde derin üzüntü yarattı. Kazanoğlu Gümüşler Mezarlığında toprağa verildi.

Denizli Haber’de kentin görsel belleği Cengiz Akhisar’ın arşivinde Kazanoğlu ile ilgili pek çok fotoğraf bulunuyor. Bir dönem kintin renkli simalarından olan Kazanoğlu, çoğu kez önemli sosyal işlerde ve devlet büyüğü ziyaretlerinde görülüyor…

GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ

GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ

Yorumlar

KASIM TATAR   -  Bağlantı 27 Ekim 2021, 15:59

ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN İNŞALLAH

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı