REKLAMI GEÇ

Yeniden yargılanacak olan taciz sanığı hakkında korkutan iddia

Yeniden yargılanacak olan taciz sanığı hakkında korkutan iddia

Denizli’de oyun oynama bahanesiyle evine çağırdığı iki çocuğa istismarda bulunduğu gerekçesiyle 22,5 yıl hapis cezasına çarptırılan ancak tutuklanmayan sanığın kendi öz yeğenine de tacizde bulunduğu iddia edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Mayıs 2024 Çarşamba, 12:16

Merkezefendi ilçesi Yenişehir Mahallesi’nde 29 Temmuz 2013’te 2 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılanan ve “çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan” 22 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan sanık M.O, davanın 5. duruşmasında tahliye edilmiş, dosya yargıtaya taşınmıştı.

Dava dosyasını inceleyen Yargıtay sanığa verilen cezayı az bularak kararı bozmuştu. Dava, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 7. Ceza Dairesi’nde 9 Mayıs’ta yeniden görülecek.

Mağdur çocukların avukatı Fersu Ege Kandemir, sanıkla ilgili bir iddia daha ortaya attı.

Dosyanın detaylı olarak incelediğinde sanığa dair çok farklı suç dosyalarına ulaştığını kaydeden Kandemir, İHA’ya yaptığı açıklamada, ”Bu şahsın kendi öz yeğenine de cinsel içerikli eylemlerde bulunduğuna dair zehap derecesinde olsun şüpheler var. 2018 Nisan’ında anne Ö.D. ve baba T.D., evlilik gerçekleştiriyor ve aynı yılın Aralık ayında anne Ö.D. kendi anne-babasının evine giderek eşi T.D. ile birlikte yaşadıkları evi terk ediyor. Anne Ö.D.’nin ayrılışı esnasında hamile olduğu daha sonradan öğreniliyor. Boşanma davaları halen devam etmekte olan çiftin çocuğunun geçici velayeti Anne Ö.D.’ye veriliyor. Boşanma davasının sürdüğü esnada Haziran 2023´te baba ilk kez olarak boşanma aşamasında olduğu eşinin ve kızının bulundukları evde birlikte yaşadıkları dayı M.O.’nun iki çocuğu cinsel istismardan yargılandığını öğreniyor. Babanın iddiasına göre, sanık kendi öz yeğenlerine de fiziksel şiddet ve belki de cinsel şiddet içerikli eylemlerde bulunuyor. Çocuğun anlatımlarına göre dayısı sürekli kollarını ve bacaklarını cimcikliyor. Şahıs konuda soruşturma geçirdi, takipsizlik aldı. ‘Çocuk parkta çok fazla oynuyor. Parkta düşmüştür’ denildi. Diğer kız çocuğumuzla ilgili bir takım adli raporlar alındı. Özel pedagog eşliğinde yapılan görüşmeler sonucunda rapor hazırlandı. Pedagogun görüşlerine göre çocuk yaşının üzerinde cinsel ilişkilere hakim. 4 yaşındaki bir kız çocuğundan bahsediyoruz. Çocuğun çok fazla küfür ettiği, gayri ahlaki eylemler hakkında çok fazla bilgi sahibi olduğu anlatıldı. Bu rapor değerlendirilmedi. Çocukların babası T.D. gerekli etkiyi kamuoyu ve mahkeme nezdinde uyandıramadı. O zamanlar o etkiyi uyandıramadığı için sonuç alamadı. Artık azılı suçlu diyebileceğimiz bu şahsın daha fazla çocuklara, masum bedenlere zarar verememesi için bir an evvel tutuklanması gerektiğini düşünüyoruz. Tutuklanması gerektiğinin üzerine basa basa vurguluyoruz. Tutuklanmalıdır, çocuk parklarında, toplu taşımalarda halka açık alanlarda daha fazla bulunup çocuklarımız açısında tehdit ve tehlike oluşturamamalıdır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı