Mukaddes BAŞDİL - denizlihaber.com
REKLAMI GEÇ

sosyolog eczacı

Mukaddes BAŞDİL

1965 Afyon doğumlu yazarımız Afyon lisesinden sonra 1986 Yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. Hala Denizli’de Sena Eczanesinin sahibi ve mesul müdürü olarak serbest eczacılık yapmakta.

1998 yılından sonra Türkiye’de dermokozmetik akımı başlatan ve dermokozmetiğin yayılmasını sağlayan ilk eczacılardandır. Yaklaşık 80 marka ve firmayla çalışarak bu alanda yoğunlaştı ve eğitimler aldı. Güzellik uzmanı ve estetisyen olduktan sonra sadece dermokozmetikde markalaştı.

Denizli'de onlarca dernek ve sivil savunma örgütünde çalıştı. Bir siyasal partinin kuruluşu ve kadın kollarından sorumlu olarak bir süre politikayla uğraştı. Denizli eczacı odasında çeşitli komisyonlarda uzun yıllar çalıştı. Şu anda Türk Eczacılar Birliği'nde (TEB) ilaç dışı ürünler üst komisyonunda ve TEB akademi müfredat komisyonunda çalışmaktadır. Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği üyesidir.

25 yıldır dünya inançları dinler ve mitolojiler, sanat tarihi, psikoloji, siyasal bilimler, sosyoloji, astroloji alanında derin araştırmalar yaptı ve en son kuantum ve düşünce gücü üzerinde yoğunlaştı. Çok iyi derecede İngilizce, Fransızca ve yazım dili Osmanlıca biliyor. Evli ve 2 kızı var.

Yazarın Tüm Yazıları

21 Ekim 2019KIRLANGIÇLAR
23 Eylül 2019PUMANIN UYANIŞI
12 Ağustos 2019DELİYE HER GÜN BAYRAM
1 Temmuz 2019TELEPATİ