REKLAMI GEÇ

Ayakkabının uzmanlarına ayakkabıyı anlattılar

Ayakkabının uzmanlarına ayakkabıyı anlattılar

Türkiye’nin ayakkabıcılık merkezi olarak kabul edilen ve yıllık ortalama 3 milyon çift ayakkabı üretim kapasitesi bulunan Yeşilyuva’da ayakkabıcılık semineri verildi. Denizli Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, ayakkabının uzmanlarına ayakkabıcılığı anlattı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ocak 2016 Pazartesi, 14:49

Kadın-erkek, çoluk-çocuk 7’den 77’ye neredeyse herkesin ayakkabıcı olduğu Acıpayam’ın Yeşilyuva Mahallesi’nde ayakkabıcılık semineri verildi. Denizli Ticaret İl Müdürlüğü’nden denetmen yardımcıları Hakan Mıhçıoğlu ve Cemal Temel, ayakkabının uzmanlarına, ayakkabı yapımında kullanılan malzemelerin seçimini, tehlikeli kimyasal madde ihtiva eden malzemeler ve ayakkabı yapımında uyulması gereken kuralları anlattı.

Ayakkabı ve ayakkabıcılığın tarihinin de anlatıldığı seminerde, “Tüketicilere Satış Amacıyla Üretilen Ayakkabıların Temel Unsurlarının Yapımında Kullanılan Malzemelerin Etiketlenmesine Dair Yönetmelik” hakkında da detaylı bilgiler verildi.

AYAKKABININ TARİHİ BURADA YAZILDI
Denizli’nin ayakkabıcılık alanında adının duyulmasının en büyük paya sahip olan Yeşilyuva’da uzun yıllardır 7’den 77’ye herkes ayakkabıcı. Kadınlar evlerinde dantel örmek yerine ayakkabı işliyor, yürümeye başlayan çocuk soluğu ayakkabı atölyelerinde alıyor. Sessiz sedasız mikro başarı öyküsünün yazıldığı Yeşilyuva yıllık 3 milyon çift ayakkabı üretim kapasitesine sahip. Bunların hatırı sayılık bir bölümünü ihraç eden, kalanları da iç piyasaya sunan Yeşulyuvalı ayakkabıcılar, son dönemlerde ciddi bir pazarlama sorunu yaşasa da yine sektörün liderlerinden. Ayakkabıcılar Sitesi’nin inşa edilmesinin ardından sağlıksız koşullarda üretim yapmaktan kurtulan Yeşilyuvalılar, bu sayede kapasiteyi biraz olsun artırdı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı