CHP’nin Acıpayam Belediyesi’ne T.C. önerisi AK Parti tarafından reddedildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

CHP’nin Acıpayam Belediyesi’ne T.C. önerisi AK Parti tarafından reddedildi

CHP’nin Acıpayam Belediyesi’ne T.C. önerisi AK Parti tarafından reddedildi

Acıpayam Belediye Meclisi’nin Haziran dönemi toplantısına TC teklifi damgasını vurdu. CHP grubunun verdiği Acıpayam Belediyesi’ne T.C. ibaresinin geri getirilmesi teklifi, AK Partili üyelerin oylarıyla gündeme alınmadı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Haziran 2019 Salı, 18:45

Acıpayam Belediye Meclisi Belediye Başkanı Hulusi Şevkan’ın yokluğunda Başkan Vekili Şükrü Yalçın başkanlığında toplandı.

Gündem maddelerine geçilmeden önce CHP grubunun tüm üyelerinin imzasıyla Belediye Hizmet Binasının Tabelasına T.C. yazılması teklifi iletildi.

“Acıpayam Belediye Binası yapıldığında, belediyeye ait bir bina olması dolayısıyla Acıpayam Belediye Sarayı olarak adlandırılmış idi. Belediyemiz binasının zeminindeki tüm işyerlerinin satılmasından ve zemin katta belediyemize gelir getiren bir işyeri kalmamasından dolayı, isminin Türkiye Cumhuriyeti Acıpayam Belediyesi olarak değiştirilmesini talep ediyoruz” yazılı dilekçeyi veren CHP grubu, konunun gündeme alınmasını istedi.

Başkan, CHP gurubunun teklifini meclisin onayına sundu. Acıpayam Belediyesi’ne T.C. ibaresinin geri getirilmesi teklifi, AK Parti grubu tarafından reddedildi ve gündeme alınmadı.

Acıpayam Belediye Meclisi, daha sonra gündemindeki konuları değerlendirdi.

Yorumlar

ALİ YILMAZ   -  Bağlantı 12 Haziran 2019, 14:32

çok şaşırılacak bir durum değil !

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı