Ali Yapsu hayatını kaybetti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Ali Yapsu hayatını kaybetti

Ali Yapsu hayatını kaybetti

Baklan eski belediye başkanlarından Ali Yapsu hayatını kaybetti. AK Parti’den belediye meclis üyesi olan Yapsu, törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Eylül 2018 Cuma, 19:46

1984-1989 yılları arasından Baklan’da belediye başkanlığı görevini üstlenen Ali Yapsu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Baklan halkı tarafından sevilen bir siyasetçi olan 76 yaşındaki Yapsu için tören düzenlendi.

Törene AK Parti Grup Başkan Vekili, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Akduman, İlçe Jandarma Komutanı Ersin Güngör, İlçe Emniyet Amiri Ömer Şahin, Ali Yapsu’nun yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Ölümüyle ilçede büyük üzüntü yaratan Yapsu, uzun yıllar görev yaptığı Baklan Belediyesi önündeki töreninin ardından Baklan Merkez Mezarlığı’na götürüldü. Yapsu, kılınan cenaze namazının ardından Baklan Merkez Mezarlığı’na son yolculuğuna uğurlandı. Yapsu, 3 çocuk babası ve 9 torun sahibiydi.

“HEPİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”
Törende konuşma yapan Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, “Öncelikle hepimizin başı sağ olsun. Ali Abimiz kendisini halkının hizmetine adayan ömrünü Baklanlıların evlerini yaparak, yuvalarını ısıtarak, insanlığa hizmet ederek tamamladı. Bir dönem, hem Almanya’daki hem de Türkiye’deki gelişmişliği ilçesine de gerçekleştirmek için 1984-1989 yılları arasında Baklan Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Ali Abimizin engin tecrübelerinden yararlanmak istedik. Hiç tereddüt etmeden ‘Sen Ankara’daki mevki ve makamını bırakıp Baklan’a hizmet için geldin, Baklan’da değişime öncülük ettin. Seve seve yanında olurum’ dedi. O günden bugüne birlikte güzel hizmetler gerçekleştirdik. Son günlerde rahatsızlığı olmuştu ama buna hazırdı, dün de ruhunu teslim etti. Hep birlikte Ali Abimizi ebediyete uğurlayacağız. Cenabı Hak ruhunu şad eylesin, kabrini Cennet mekan eylesin” dedi.

“HAYATINI HİZMET ETMEK İÇİN ADAMIŞ”
Üzücü haberi gece altığını belirten Denizli Büyükşehir Belediyesi Osman Zolan, “Ali Abimiz hayatını hep hizmet etmek için adamış, hep güzellikler peşinde koşmuş ve bir dönem de Baklan’da belediye başkanlığı yapmış. Bu dönem de meclis üyeliği görevini ifa ediyordu. Biliyorsunuz, bu dünya fani dünya. Hiçbirimiz kalıcı değiliz, bu dünyadan geçiyoruz. Allah’ım böyle şerefli, onurlu bir hayat yaşatsın. Ali Yapsu Abimizin mekanı cennet olsun. Geri kalanlara Allah sabır versin” dedi.

“BİR BAKLAN SEVDALISINI UĞURLUYORUZ”
AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan da, “Hepimizin başı sağ olsun. Ali Abimizin mekanı cennet olsun. Bugün burada bir Baklan sevdalısının bir memleket aşığının ahirete irtihalinde ona dualarımızla yanında olduğumuzu ve bu hizmetleri yapan kıymetli Abimizin, başkanımızın bıraktığı hoş sedayı ilelebet gök kubbede duyacağız. Allah’ım bizlere sabır versin. İnşallah onun açtığı bu güzel yoldan geçmeyi, güzel hizmetler yapmayı nasip eylesin” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı