Baklan’ın Başkanı Kur-an Kursu öğrencilerine 15 Temmuz gecesini anlattı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Baklan’ın Başkanı Kur-an Kursu öğrencilerine 15 Temmuz gecesini anlattı

Baklan’ın Başkanı Kur-an Kursu öğrencilerine 15 Temmuz gecesini anlattı

Baklan Belediyesi ve İlçe Müftülüğü, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde etkinlik düzenledi. Camideki Kur-an Kursu öğrencilerine 15 Temmuz gecesindeki kahramanlık destanı anlatıldı.

Ferah Işık / DENİZLİHABER / 14 Temmuz 2017 Cuma, 15:57

Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, ilçe merkezindeki Yeni Cami’de Kur-an Kursu öğrencilerine 15 Temmuz destanını anlattı, “Milletimiz, tankları durdurup vatanına, bayrağına, bağımsızlığına sahip çıkmıştır, destan yazmıştır” dedi.

Belediye ile İlçe Müftülüğü’nün Yeni Cami’deki organizasyonunda 15 Temmuz şehitleri için dualar okundu.

Mikrofonu eline alıp öğrencilere konuşan Başkan Yusuf Gülsever, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Ülkemizi bölmek, demokrasiyi elimizden almak, vatanımız üzerinde kirli emeller besleyenlere karşı bu millet dik durdu. 15 Temmuz gecesi ‘Bayrağımızı indirtmeyiz, ezanları susturtmayız’ dedik. 249 şehidimizi rahmetle anıyoruz, gazilere şükran borçluyuz. Bu millet 15 Temmuz’da bir kez daha Kurtuluş Savaşı kazandı. Ne mutlu bu millete. Sizler de büyüdüğünüzde vatanına, dininize, milletinize, demokrasiye sahip çıkınız” dedi.

Camideki program okunan duaların ardından bitti.

Başkan Gülsever, programın ardından çocuklara dondurma ikram etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı