Eğitimciler Bozkurt’ta buluştu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Eğitimciler Bozkurt’ta buluştu

Eğitimciler Bozkurt’ta buluştu

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Bozkurt’ta düzenlenen eğitim yöneticileri toplantısına katıldı, eğitimdeki başarının sürdürülebilir olması için yapılması gerekenleri anlattı. Oğuz, madde kullanımı konusunda rehber öğretmenlerin dikkatli davranmasını istedi, okullardaki üstün zekalı çocukların belirlenmesinin önemli olduğunu kaydetti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Ocak 2016 Çarşamba, 08:55

Bozkurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğini gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Bozkurt, Honaz ve Çardak ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul müdürlerinin yanı sıra Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şener Bayram ile Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Vural, Azmi Koçoğlu ve Erdinç Akkaya katıldı.

Toplantıda eğitimcilere seslenen Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Bozkurt, Honaz ve Çardak ilçelerinin sorunlarını hem yerinde görmek, hem de eğitim-öğretim kalitesini artırmak adına olan talepleri dinlemek için geldiklerini söyledi.

Oğuz, “Bizler eğitimcileriz. Tek bir görevimiz var, çocuklarımızı iyi bir şekilde yetiştirmek. Bu ülkenin geleceğini, yarının yöneticilerini, idarecilerini ve iş adamları olacak kişileri iyi yetiştirmek için bu görevdeyiz. Bu işi el birliği ile yapmak zorundayız. Eğitimin belirli kademelerinde bir başarı varsa bunların mimarları sizlersiniz. Okullarımızın başarı oranlarını takip ediyoruz. Bu yıl özellikle üniversite sınavında Denizli merkez başta olmak üzere ücra köşedeki hiç tahmin etmediğimiz okullarda dahi iyi neticeler elde edildiğini gördük” dedi.

OKUL ÖNCESİNDE TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ HEDEFLENİYOR
Okul öncesi eğitimde modern iller kapsamında olduklarını dile getiren Oğuz, “Denizli’de hangi okul öncesi binasına giderseniz gidin fiziki yapısıyla 5 yıldızlı otelleri aratmayacak düzeyde olduğunu görürsünüz. Okul öncesinde Ege Bölgesi lideri Türkiye üçüncüsüyüz. Bunu birinciliğe doğru taşıyacağız. Temel eğitim okullarımız birbiriyle yarışır gibi gün geçtikçe daha iyileşmektedir” dedi.

EĞİTİM DOĞUMDAN ÖLÜME KADAR DEVAM EDEN BİR SÜREÇ
Eğitim doğumdan ölüme kadar devam eden bir süreç olduğunu hatırlatan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Bize düşen 36. aydan lise son sınıfa kadar olan süreyi; öğrenci velisi, okul aile birliği ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde en iyi şekilde değerlendirmektir. Bizim sizlerle Denizli sevdalıları olarak çok iyi çalışmamız gerekiyor. Öğretmen arkadaşlarımızın her birinin emrinde olan bir yönetici olarak ekibimle buradayım” dedi.

denizli-milli-egitim-bozkurt-ic

MADDE KULLANIMINA DİKKAT
Okullarda verilen rehberlik hizmetinin önemine dikkat çeken Oğuz, günümüzde bağımlılık yapan madde kullanımının arttığını ifade etti. Rehberlik öğretmenlerinin bu konuda sık sık öğrenciler ve aileleri ile görüşmesi gerektiğini anlatan Oğuz, “Rehberlik çalışmalarındaki hız arttıkça, gerekli bilgilendirmeler yapıldıkça, bu tür konular yok olmaya mahkumdur” dedi.

ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUKLARI TESPİT EDELİM
Üstün zekalı, başarılı öğrencilerimizin mutlaka tespitinin yapılmasını isteyen Milli Eğitim Müdürü Oğuz, “Her öğrencimiz bizim için aynıdır ama üstün zekalı öğrencilerin aileleriyle görüşerek onları yönlendirelim. Özel eğitim alması gereken öğrencilerin nerelere başvuru yapabileceğini onlara anlatalım” diye konuştu.

Oğuz’un konuşmasının ardından Bozkurt, Honaz ve Çardak İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ilçelerindeki okullaşma oranları, binaların fiziki yapıları ve öğrencilerin başarılarını paylaştı, taleplerini iletti.

Eğitim yöneticilerine mevzuat ve işleyiş hakkında bilgiler de verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Birsen Çelik

Bozkurt Belediye Başkanı

Bozkurt’ta şimdi sosyal belediyecilik hakim...

Bozkurt Hakkında

Adı boz, toprağı bereketli, insanı sıcak…

Hava Durumu

BozkurtSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
9 Temmuz 2020 Perşembe 16 31Az Bulutlu
10 Temmuz 2020 Cuma 18 33Az Bulutlu
11 Temmuz 2020 Cumartesi 19 34Az Bulutlu
12 Temmuz 2020 Pazar 19 34Az Bulutlu
13 Temmuz 2020 Pazartesi 19 32Az Bulutlu

Mahalleler

ALİKURT

ARMUTALAN

AVDAN

BAKLANKUYUCAK

BARBAROS

BAŞÇEŞME

CUMALI

ÇAMBAŞI

FATİH

HAMDİYE

HAYRETTİN

İNCELER

İNCELER TEKKESİ

MAHMUDİYE

MECİDİYE

MEHMETÇİK

MİMARSİNAN

SAZKÖY

TUTLUCA

YENİBAĞLAR

Bozkurt Rehber

Kaymakamlık: 831 55 01

Belediye: 831 50 10

İlçe Emniyet Amirliği: 831 47 85

Jandarma: 831 44 88

Milli Eğitim Müdürlüğü: 831 55 05

Mal Müdürlüğü: 831 55 07

Tapu Müdürlüğü: 831 55 17

Nüfus Müdürlüğü: 831 55 14

Toplum Sağlığı Merkezi: 831 41 44

Tarım İlçe Müdürlüğü: 831 53 62

Müftülük: 831 55 16

Bozkurt Kadın Açık Cezaevi: 831 45 52

Noter: 831 45 71

(Alan kodu: 0 258’dir)