REKLAMI GEÇ

Buldan’da 22.960 fidan toprakla buluştu

Buldan’da 22.960 fidan toprakla buluştu

Pamukkale ve Buldan Ovası’nın sulanması için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Yenicekent Sulama Kanalı inşaatı sırasında kazı ve dolgu yapılan alanlara çeşitli türlerde 22 bin 960 fidan dikildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Haziran 2016 Salı, 12:00

Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)

Denizli’de tarımsal sulama için büyük önem taşıyan Yenicekent Sulama Kanalı’nın tamamlanarak faaliyete girmesinin ardından kanalın inşaatı sırasında kazı ve dolgu yapılan arazilerde erozyon yaşanmaması için örme çit, teraslama ve dozerle toprak işlemesi yapıldı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından bölgeye badem, fıstık çamı, incir, ceviz, iğde, dişbudak, dut, çınar ve akasyadan oluşan toplam 22 bin 960 fidan toprakla buluşturuldu.

buldan-sulama-kanali-2

Sulama kanalı çevresinde erozyon önleme amaçlı gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmasıyla ilgili Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu imzalı açıklama yapıldı. Ülkenin dört bir yanında ağaçlandırma çalışmalarına devam edildiğinin belirtildiği açıklamada, “Yenicekent Sulama Kanalı inşaatının arkasından çalışma yapılan toprakları ağaçlandırdık. Ayrıca alanda bulunan 7 bin yabani zeytinin de aşılaması gerçekleştirdik. Denizli’ye hayırlı olsun” denildi.

buldan-sulama-kanali-1

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı