Oğuz Mahalle girişi yeniden düzenleniyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Oğuz Mahalle girişi yeniden düzenleniyor

Oğuz Mahalle girişi yeniden düzenleniyor

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Denizli -Alaşehir yolu güzergâhından Tripolis Antik Kenti’ne gidilen üç giriş kapısından biri olan Oğuz Mahallesi girişinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Aralık 2021 Cuma, 10:57

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilçe ve ilçeye bağlı mahallelerin giriş ve çıkışlarını yeniden düzenlemek, güzelleştirmek, mahallelerin bilinirliğini ve görünürlüğünü artırmak amacıyla başlattığı Giriş Kapısı (TAK)  ve çevre düzenlemesi çalışmaları hızla devam ediyor.  Bu kapsamda Oğuz Mahallesi girişinde başlatılan çevre düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Şevik, “Yaptığımız düzenleme ve TAK çalışmalarımızla mahallelerimizin giriş ve çıkışlarını, turizm kenti Buldan’a yakışır hale getiriyoruz.  Böylelikle mahallelerimizin de tanınırlığı ve bilinirliği artacak.  TAK projemizi ilk olarak Denizli-Alaşehir yol güzergahında girişi bulunan mahallelerimizden başladık. Beyler, Bozalan ve Derbent mahalle girişlerinin TAK’ları tamamlandı” dedi.

“TURİST KARŞILAMA MERKEZİ” OLACAK

Başkan Şevik, Buldan’dan Tripolis Antik Kentine açılan üç giriş kapısından biri olan Oğuz Mahallesi girişinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Başkan Şevik, “Buldan’dan Tripolis Antik Kenti’ne açılan üç giriş kapımız var.  Denizli-Alaşehir yol güzergahında girişi bulunan Doğan, Oğuz ve Yenişehir mahallelerimiz Buldan’ın Tripolis Antik Kenti’ne açılan kapıları.  Yerli ve yabancı turistleri ağırlayan bu üç giriş kapımızı yeniden düzenleyerek turizm kenti Buldan’a yakışır hale getireceğiz. Çalışmalarımız, Oğuz Mahalle girişinden başladı” diye konuştu.

Duvar ile çevrilecek olan alanı, “international alan” olarak düzenlediklerini açıklayan Başkan Şevik, “Bu alan, vatandaşlarımız tarafından atılan moloz ve evsel atıklarla çöplüğe dönmüş vaziyette idi.  Denizli –Alaşehir yolu üzerinde çirkin bir görüntü oluşturan çöpleri, molozları temizledik,  duvar çalışmalarına başladık.  Burasını, international noktası olarak değerlendirmek istiyoruz.  Çalışmalarımız tamamlandığında burası, Tripolis Antik Kenti başta olmak üzere Buldan’ımızın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini görmek için gelen yerli ve yabancı turistleri karşılama noktası olacak.  Alan içerisinde, kafe, ürün satış noktası, dinlenme alanı ve Buldan’ın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin tanıtıldığı stantlar yer alacak. Burasını BELKÜM Kadın Kooperatifine devreceğiz ve onlar ilçemizin yöresel lezzetlerinden, dokuması  kadar ürünlerini sergileyip  tanıtımını üstlenecek.i” diye konuştu.

RESTORASYON ÇALIŞMALARIYLA BÜTÜNLÜK SAĞLAYACAK
Buldan Belediyesi, kültürel mirasın korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla devam ettiği restorasyon ve sokak sağlıklaştırması uygulamalarıyla bütünlük sağlayan çalışmaları mahallelerde de sürdürdüğünü belirten Başkan Şevik, turizmdeki hedefini açıkladı: “Buldan belediye başkanı olarak görev yaptığım ilk 7 yıllık dönemde olduğu gibi, yeni dönemde de tek bir hedefim var. O da Buldan’ı dokumasıyla, tarihiyle, kültürüyle ve doğal güzelliğiyle bir turizm kenti yapmak. Bu anlamda ilçe merkezinde güzel çalışmalara imza attık.  Mahallelerimizde de yaptığımız çalışmalarımız, Kültür Ringi  ve Kral Yolu projemize uygun alarak ilerlemektedir. Buldan, turizmden hak ettiği payı ve bölge turizminde yerini alması için çalışmalarımız devam edecek.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı