Piknikçilerin duyarsızlığı Başkan Şevik’i kızdırdı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Piknikçilerin duyarsızlığı Başkan Şevik’i kızdırdı

Piknikçilerin duyarsızlığı Başkan Şevik’i kızdırdı

Bünyesinde barındırdığı kuş ve endemik bitki türleriyle vatandaşların ilgi odağı olan Buldan Süleymanlı Yayla Gölü’nde yaşanan çevre kirliliği Başkan Mustafa Şevik’i kızdırdı. Doğa harikası gölün sürekli temiz kalması için ekiplerin çalıştığını belirten Başkan Şevik, “Ekiplerimiz, Yayla Gölü’nde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Ancak doğayı verilen zararı telafi edemeyiz. Yayla Gölümüze hep birlikte sahip çıkalım, koruyalım” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Şubat 2021 Cumartesi, 11:30

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle “Kesin Korunacak Hassas Alan” ilan edilen bin 155 rakımlı Süleymanlı Yayla Gölü, bünyesinde barındırdığı 180 çeşit kuş türü ve çok sayıda endemik bitki örtüsünün yanı sıra karacak ormanları arasında doğa harikası.

Dört mevsim, kuş gözlemcileri ile doğa ve fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı olan Süleymanlı Yayla Gölü, piknikçilerin de vazgeçilmez alanlarından. Piknikçilerin geride bıraktığı çöplerin Süleymanlı Yayla Gölü ekosistemine büyük zarar verdiğini söyleyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, vatandaşlar daha duyarlı olmaya çağırdı.

Süleymanlı Yayla Gölü’nde Buldan Kaymakamlığı ve belediyesi başta olmak üzere jandarmanın da yoğun önlem aldığını söyleyen Belediye Başkanı Şevik, “Belediyemizin çöpleri temizleyecek ekibi de var, ekipmanı da. Ekiplerimiz, periyodik olarak Yayla Gölü’nde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Ancak, doğaya verilen zararı telafi edemeyiz. Özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde göl kenarında, piknik yapmak, ailece keyifli birkaç saat geçirmek çok güzel. Yalnızca, geride bırakılanlara dikkat edilmesi lazım. Bu çöpler çevre kirliliğine yol açtığı gibi, gölümüzün ekosistemine de büyük zarar veriyor. Doğa harikası gölümüze hep birlikte sahip çıkalım. Piknik bittikten sonra çöplerimizi doğaya gelişigüzel atmayalım. Belediyemize ait çöp toplama alanlarına atarak elbirliği ile gölümüzü koruyalım” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı