Çivril Belediye Tiyatrosu turnede - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çivril Belediye Tiyatrosu turnede

Çivril Belediye Tiyatrosu turnede

Denizli’nin Çivril ilçesinde, ilçede yaşayan gençler arasında yapılan seçmelerle beş ay önce kurulan Çivril Belediye Tiyatro ekibi, ilçede farklı tarihlerde üç kez sahneledikleri ‘Çatallı Köy’ oyunu ile turneye çıktı.

/ DENİZLİHABER / 9 Temmuz 2012 Pazartesi, 16:13

Uşak Karahallı ilçesinde belediye kültür ve kongre merkezinde Yönetmen Mustafa İkizoğlu, önderliğinde sahne alan Çivril Belediye Tiyatrosu, önümüzdeki haftalarda turne kapsamında Bekilli, Güney ilçeleriyle Çivril Gürpınar beldesinde de sahne alacak. Karahallıların yoğun ilgi gösterdiği tiyatro oyunundan sonra sahneye çıkan Karahallı Belediye Başkanı Nihat Süzek, Çivril Belediye Tiyatrosu oyuncularına teşekkür etti çiçek verdi.

Başkan Süzek, “Çivrilli gençlerimiz en önemli sanat dalı olan tiyatroda büyük yol kat etmiş.Bu gün bizim için çok güzel bir oyun sahnelediler. Usta tiyatrocuları aratmayan oyuncularımızı zevkle izledim. İleriki tarihlerde ekibimizi tekrar ilçemizde ağırlamak istiyorum” dedi. Çivril Belediyesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Hakan Keysan’da, beş ay önce kurulan tiyatro ekibinin turneye çıkmasının ve insanlara tiyatroyu sevdirmeye çalışmasının çok önemli olduğunu söyledi. Turne kapsamında ilçe ve beldelere gideceklerini ifade eden Keysan, “İlçemizde belediye önderliğinde açtığımız yaz spor okullarımız ve ücretsiz eğitimlerimiz devam ediyor. Sanat eğitimleri kapsamında açtığımız saz ve gitar kursu ile tiyatro kursu bu yıl yoğun ilgi görüyor. Tiyatroyu çok seven ilçe gençlerimizi belediye tiyatrosu çatısı altında buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kısa sürede Çivril’de farklı tarihlerde üç kez sahne alan ve uzun süre ayakta alkışlanan tiyatro ekibimiz aynı başarıyı turnede de gösterecektir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı