REKLAMI GEÇ

Kocabaş ve Gürlek’te içme suyu şebekesi yenileniyor

Kocabaş ve Gürlek’te içme suyu şebekesi yenileniyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Kocabaş ve Gürlek Mahallesi’nin sağlıklı su ihtiyacını temin etmek için 15 bin metrelik içme suyu hattı döşüyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Şubat 2015 Perşembe, 14:40

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Honaz ilçesinin Kocabaş ve Gürlek Mahallesi’nde şebeke yenileme çalışması başlattı.

Kocabaş Mahallesi’nin içme suyunun yetersizliği, Gürlek Mahallesi’nin ise içme suyunun İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun olmaması nedeniyle başlatılan çalışma kapsamında ilk olarak sondaj projesi gündeme geldi. Dereçiftlik Mahallesi yakınlarında açılan sondaj ile Kocabaş ve Gürlek Mahallelerine içme ve kullanma suyunun sağlıklı bir şekilde temini amacıyla çalışma başlatıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu proje ile 1 adet içme suyu sondaj kuyusu açılarak 14lt/sn su temin edildi. 15 bin metre yapılması planlanan içme suyu hattının büyük bir bölümü tamamlandı. Proje kapsamında 2015 yılı içerisinde Kocabaş Mahallesi’ne 2000 metreküplük 1 adet yeni içme suyu deposu yapılacağı, ayrıca 1 adet de içme suyu sondajı açılacağı ifade edildi. Sondaj kuyularının enerji nakil hattı ve trafolarının da yenilenmesi için çalışma başlatıldı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir ile birlikte tüm kentteki alt yapı ihtiyacını karşılamak üzere bir çok çalışma başlattıklarını ifade ederek, bunlardan bir tanesinin de Kocabaş ve Gürlek Mahallesi olduğunu söyledi. Denizlililerin kaliteli içme suyuna kavuşması için Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin var gücüyle çalıştığını kaydeden Başkan Zolan, bu kapsamda şehrin bir çok bölgesinde onlarca yıl önce yapılıp ömrünü tamamlayan içme suyu hatlarının değiştirildiğini, ihtiyaç olan yerlerde ise yeni sondaj ve hat döşendiğini söyledi. Honaz ve Gürlek’teki 15 bin metre yapılması gereken hattın bitmek üzere olduğunu anlatan Başkan Zolan, 2015 yılı içinde yapılacak depo ve diğer çalışmalarla birlikte projenin tamamlanacağını, bu şekilde bölgedeki vatandaşların daha kaliteli suya kavuşacağını işaret etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı