Kale bibercisi domates biberi üretti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kale bibercisi domates biberi üretti

Kale bibercisi domates biberi üretti

Türkiye’nin coğrafi işaret belgesine sahip biberinden biri olan Kale biberinin yanında Bulgaristan’dan getirtilen tohumla domates biberi yetiştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Eylül 2018 Cumartesi, 13:15

DENİZLİ (AA)
İlçede kurulan pazara sabahın erken saatlerinde çevre illerden gelen biber alıcıları Kale biberi satın alınırken, biber üretici Cengiz Eskicioğlu’nun pazara çıkardığı domates şeklindeki biberler vatandaşın ilgi odağı oldu.

Biber yetiştiricisi Cengiz Eskicioğlu, yıllardır Demirciler Mahallesi’nde Kale biberi yetiştirdiğini belirterek, bu yıl Bulgaristan’daki bir akrabası tarafından temin ettiği biber tohumundan biber yetiştirdiğini ifade etti.

Gayet güzel verim aldığını dile getiren Eskicioğlu, “Bugün Kale pazarına çıkardık. Vatandaş bakıyor, biber değişik, deneme için alıyorlar. Saman sarısı ve hafif yeşilimsi renge, az tatlımsı bir acılığa sahip olan Türkiye’nin patentli üçüncü biberi Kale biberinin yanında ürettiğimiz Bulgaristan biberin tadı da mükemmel. Tadı hafif acı, yeşil ve kırmızı olarak tüketiliyor. Bölgemiz bu biberi de yetiştirmeye elverişli” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı