Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşlerine hazır - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşlerine hazır

Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşlerine hazır

Denizli’nin Kale ilçesinde bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşleri yarın gerçekleştirilecek. Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, 24. Geleneksel Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşleri için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirtti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Temmuz 2018 Perşembe, 16:09

(AA) – Denizli’nin Kale ilçesinde bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşleri yarın gerçekleştirilecek.

Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, 24. Geleneksel Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşleri için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirtti.

Recep Tayyip Erdoğan Er Meydanı’nda düzenlenecek güreşlere geniş katılım beklediklerini dile getiren Sağınç, şunları söyledi:

“Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşleri, bu yörenin, Ege’nin en büyük organizasyonundan biri. Güreşe gelen konuklarımıza ve güreşçilerimize büyük sahamızda ev sahipliği yapmaya hazırız. Yapılacak yağlı pehlivan güreşlerimize ünlü pehlivanlardan İsmail Balaban, Orhan Okulu, Hasan Tuna, Savaş Yıldırım gibi Edirne Kırkpınar’da başpehlivanlık mücadelesi vermiş çok sayıda güreşçiyi buraya davet ettik. Bu yıl güreş severlerimizin organizasyondan son derece mutlu olacağına inanıyoruz. Yarın düzenlenecek olan güreşlerimize tüm Denizli ve çevre il, ilçe, mahalle halkını ve güreş severleri Bayraktepe’de bulunan Recep Tayyip Erdoğan Er Meydanı’na davet ediyorum”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı