REKLAMI GEÇ

Bakanlardan Zolan’a ziyaret

Bakanlardan Zolan’a ziyaret

Denizli’ye gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Ekim 2016 Cumartesi, 15:24

Bir dizi ziyaret nedeniyle Denizli’ye gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarette önceki dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan ile protokol üyeleri yer aldı.

Ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli sanayi şehri. Girişimci olan insanımıza alt yapı ve şehircilik anlamında en iyi hizmeti vermek durumundayız. Nihat Zeybekci bakanımızla 2004 yılında başlayan belediyecilik hizmetini çok şükür bizler de sürdürüyoruz. Bugün Denizli, sanayisinin geldiği noktayı, şehircilik anlamında da yakalamıştır. Artık ikisi uyumlu hale gelmiş, ürettiği ürünlere yakışır bir şehir olmuştur. Sanayimize ve girişimcilerimize her türlü desteği veriyoruz. Tabii sizin gelişiniz Denizlimize ayrı bir motivasyon sağlayacak. İnşallah bilim, sanayi ve teknolojiyle ülkemiz kalkınacak ve yarıştığımız ülkelerin çok çok önüne geçeceğiz. 15 Temmuz’da yaşanan olayları bir daha yaşamayacağız” dedi.

BAKAN ÖZLÜ: “DENİZLİ’Yİ DESTEKLEYECEĞİZ”
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ise, Denizli’de olmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, “Bakanlığımızın Denizli ile ilgili özellikle Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) noktasında sorumlulukları var. Denizli’deki OSB’lerin bütün sorunlarını çözeceğiz. Denizli’ye ar-ge kanununda sanayicilerimize verilen imkanları tanıtmak için geldik. Denizli’de şirketlerimizin ve sanayicilerimizin ar-ge merkezleri kurabilmeleri için bilgilendirme yapıyoruz. Denizli’deki sanayicilerimizin 30’a yakın ar-ge merkezi kurabilecekleri yönünde bilgimiz var. Bunu teşvik ediyoruz. İnşallah yakın bir gelecekte bu merkezler kurulmaya başlayacak ve Denizlimizdeki sanayicilerimiz daha yüksek katma değerde ürünler üretecek. Bakanlığımız, Denizli’de sanayinin ve teknolojinin daha da gelişmesi için sorumlu olduğu alanlarda tüm gayreti gösterecek. Denizli’yi destekleyeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Haziran 2024 Perşembe 26 43Sıcak
14 Haziran 2024 Cuma 26 41Sıcak
15 Haziran 2024 Cumartesi 23 37Sıcak
16 Haziran 2024 Pazar 20 39Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 22 40Sıcak