REKLAMI GEÇ

Irlıganlı’ya cazibeli içme suyu

Irlıganlı’ya cazibeli içme suyu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, iki ayrı sondaj kuyusundan elektrikli pompaj sistemi ile içme suyu ihtiyacı karşılanan Irlıganlı Mahallesi’ne cazibeli içme suyu getirmek için proje başlatı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Şubat 2015 Salı, 14:57

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Pamukkale İlçesi’ndeki Irlıganlı Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacını karşılamak için bir süre önce çalışma başlattı.

Irlıganlı Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacının 2 adet sondaj kuyusundan elektrikli pompaj ve diğer arıtma işlemlerinin ardından karşılandığı ifade edilirken, bu şekilde maliyetin yükseldiği kaydedildi. Bölgeye daha nitelikli ve maliyeti düşük içme suyu temini için proje yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, elektrikli pompaj ve diğer arıtma maliyetleri yüksek olan sistemin terk edileceğini belirtti.

12 KİLOMETRELİK HAT DÖŞENİYOR
Maliyeti yüksek olan iki sondaj kuyusu yerine bölgeye yakın olan başka bir su deposundan 12 kilometrelik isale hattı döşeyerek Irlıganlı Mahallesi’nin cazibeli suya kavuşturulacağını bildiren Büyükşehir Belediyesi DESKİ, hattın büyük bir kısmının bitirildiğini ifade etti. Irlıganlı Mahallesi’nin kısa süre sonra daha nitelikli olan cazibeli suya kavuşacağı kaydedilirken, yatırımın şimdiden hayırlı olması dilendi.

MALİYET DÜŞECEK
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bölgenin içme suyu ihtiyacının iki ayrı sondaj deposundan sağlandığını kaydederek, bunun artıma ve elektrik maliyetlerini artırdığını kaydetti. Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin bölgeye cazibeli içme suyu getirmek için güzel bir proje yaptığını, maliyetin de bu şekilde düşeceğini ifade eden Başkan Zolan, “İhtiyaçları giderip vatandaşlarımızı rahata kavuşturmak adına hangi ilçede, hangi mahallede olursa olsun altyapı ile ilgili çalışmalarımız sürecek. Yatırımımız şimdiden mahallemize ve Denizlimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 38Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 25 41Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 41Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 42Sıcak