REKLAMI GEÇ

Deniz Zeyrek ve İsmail Saymaz, Atatürk’ü anlattı

Deniz Zeyrek ve İsmail Saymaz, Atatürk’ü anlattı

Gazeteci-Yazar İsmail Saymaz ile Sözcü Gazetesi Köşe Yazarı Deniz Zeyrek, Merkezefendi Belediyesi’nin organizasyonu ile Denizlililerle buluştu, Atatürk’ü anlattı. MKM’de gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Kasım 2019 Pazartesi, 10:06

Merkezefendi Belediyesi, usta yazarları ve gazetecileri Denizli’ye getirmeye devam ediyor. 10 Kasım Atatürk’ü anma programı kapsamında Sözcü Gazetesi köşe yazarı Deniz Zeyrek ve gazeteci-yazar İsmail Saymaz, Denizlililer ile bir araya geldi.

Merkezefendi Kültür Merkezi’ndeki programa Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Denizli Belediyesi eski başkanı Ali Marım, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mahir Akbaba, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Necdet Yılmaz ve Fatma Atıcı Bakcan, meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Usta gazeteciler, Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Cumhuriyet’in kuruluşunu, o zamanlarda ülkenin içinde bulunduğu durumu, ne şartlar altında bugüne gelindiğini ve günümüzdeki mevcut Türkiye hakkında düşüncelerini dile getirdiler.

Konuşmaları sık sık alkışla kesilen Deniz Zeyrek ve İsmail Saymaz, salonu tıklım tıklım dolduran, büyük heyecan yaşayan okurlarına ve kendilerini okurlarıyla buluşturan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkür etti.

Söyleşi sonunda sahneye alkışlarla çıkan Başkan Doğan, “Büyük ve tek önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81.yılında bir kez daha saygıyla, minnetle ve bağlılıkla anıyoruz. Bugün onu bir kez daha anmak için toplandık. Onu anmanın en doğru yolunun, onu okumak, sözlerini ve fikirlerini anlamak olduğunu düşünüyorum. Bugün bu ülkede barış içinde yaşıyorsak, onun sayesinde. Kadın erkek omuz omuza, çağdaş Türkiye’de yaşıyorsak yine onun sayesinde. Sporda, eğitimde, bilimde dereceler alabiliyorsak onun sayesinde. Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına çok şey borçluyuz. Bu borcu çok çalışarak, üreterek, onun ilke ve devrimlerini takip ederek, onun izinden bir gün olsun ayrılmayarak ödeyeceğiz. Bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere ve davetimizi kırmayarak buraya gelen İsmail Saymaz ve Deniz Zeyrek’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Doğan, konuşmasının ardından Zeyrek ve Saymaz’a çiçek verdi.

Söyleşinin ardından İsmail Saymaz, imza etkinliğinde okurlarıyla tekrar bir araya geldi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Ağustos 2022 Salı 21 36Sıcak
17 Ağustos 2022 Çarşamba 23 37Sıcak
18 Ağustos 2022 Perşembe 23 37Sıcak
19 Ağustos 2022 Cuma 23 38Sıcak
20 Ağustos 2022 Cumartesi 24 39Sıcak