REKLAMI GEÇ

Merkezefendi Belediyesi’nin encümen seçimlerinde Millet ittifakında çatlak

Merkezefendi Belediyesi’nin encümen seçimlerinde Millet ittifakında çatlak

Merkezefendi Belediyesi nisan görüşmelerine encümen üyesi seçimiyle başladı. Daha önce istifalarla üye kaybeden Millet ittifakı, bu kez en kritik belediye komisyonu olan Encümen üyeliklerini Cumhur ittifakına kaptırdı. Fırat Dağdeviren, Murat Cımık ve Yavuz Aki Encümene seçildi, CHP’lilerden tepki yükseldi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Nisan 2022 Cumartesi, 21:27

Merkezefendi Belediye Meclisi’nde bir süredir iktidardaki Millet ittifakında süren çatlaklar son meclis toplantısında kendini iyice gösterdi. Geçen yıl CHP’den istifalar olması nedeniyle meclisin üye aritmetiği değişmişti.

Bu değişiklik, Nisan ayının ilk toplantısında kendisini gösterdi. Belediye Başkanı Şeniz Doğan başkanlığında toplanan Merkezefendi Belediye Meclisi’nde kurumun en önemli yerlerinden biri olan encümen seçimleri yapıldı.

3 üye seçimi için gizli oyla seçime gidildi. Seçimlerin sonucu, bazıları için malumun ilanı olurken, bazılarına da sürpriz yaşattı. MHP’li Fırat Dağdeviren 26 oy, CHP’den Memleket Partisi’ne geçen Murat Cımık 21 oy ve Ak Partili Yavuz Aki 20 oy alarak Merkezefendi Belediyesi’nin yeni encümen üyeleri oldular.

Millet ittifakının adayları İyi Partili Ayhan Çetin 16 oy, CHP’li Özdilek Koçoğlu 15 oy ve Sündüz Başsorgun 5 oy alabildi.

Seçimin tamamlanmasıyla Başkan Şeniz Doğan ve Millet ittifakını oluşturan partilerde buz gibi bir hava esti.
Sonuçlar, en az 7 CHP ya da İyi Partilinin rakip partilerin adaylarına oy verdiğini gösteriyordu.
Çünkü Merkezefendi Belediyesi’nde CHP’nin ve Ak Parti’nin 11’er, İyi Parti’nin 8, MHP’nin 4, Memleket Partisi’nin 3 üyesi ve bir de bağımsız üye bulunuyor. Ak Parti ve MHP’li üyelere CHP ve İyi Parti dışında kalan tüm üyeler oy verse bile toplam 19 oy yapıyor. Ancak MHP’li Fırat Dağdeviren 26 oy alarak encümen üyeliğine seçildi. Bu durum, Millet İttifakında büyük bir çatlağın olduğunu gösteriyor.

Mecliste yaşanan seçim çatlağı sonrası bazı CHP’liler ses yükseltti. Bir partili, “Siz 31 Mart’tan sonra bu belediyeyi böyle mi teslim aldınız ya da bu meclisi bu hale nasıl getirdiniz?” diye sordu.

Yorumlar

yusuf kenan kandemir   -  Bağlantı 3 Nisan 2022, 03:24

Merkezefendi belediye başkanı Sn.Şeniz DOĞAN ı başarılı bulmuyorum.

Selçuk   -  Bağlantı 2 Nisan 2022, 17:16

Chp nin en büyük düşmanı chp

AHMET AY   -  Bağlantı 2 Nisan 2022, 11:30

DEMEKKİ ARALARINDA ONLARA İHANET EDEN SATILMIŞ KİŞİLER VAR YOKSA İNSAN DAVASINI NEDEN SATAR

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
2 Haziran 2023 Cuma 16 25
3 Haziran 2023 Cumartesi 16 22
4 Haziran 2023 Pazar 15 24Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
5 Haziran 2023 Pazartesi 15 26Parçalı Bulutlu
6 Haziran 2023 Salı 17 29Parçalı Bulutlu