İncilipınar Mahalle sakinlerini huzursuz eden görüntü - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İncilipınar Mahalle sakinlerini huzursuz eden görüntü

İncilipınar Mahalle sakinlerini huzursuz eden görüntü

İncilipınar Mahallesi 1276 sokakta bulunan boş alana konulan ve iki yıldan beri kaldırılmayan hurdaya çıkmış iş makineleri, çevre sakinlerini rahatsız ediyor. İş makinelerinin gece tinercilerin yuvası haline geldiğini söyleyen mahalle sakinleri, gerek emniyet gerekse belediye yetkililerine bildirmelerine rağmen hiçbir şey yapılmadığını belirtti.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 30 Haziran 2015 Salı, 09:00

İncilipınar Mahallesi’ndeki boş alan, araç mezarlığı gibi. Hurdaya çıkmış, kepçe, nakliyat şirketine ait kapalı tır ve kamyon kasaları, kamyon birçok araç terk edilmiş. Yaklaşık 2 yıldan beri bu araçların burada olduğunu söyleyen İncilipınar Mahalle Muhtarı Kadir Göksu, “Mahalleli sık sık bana şikayete geliyor. Ben de 15 günde bir Kınıklı Polis Karakolu’nda yapılan huzur toplantılarında, gerekse belediye ile yapılan toplantılarda gündeme getiriyorum. Bu sorunu yetkililere aktarıyorum. Ama kaldırılmıyor. Bu araçlar kime aittir, buraya niçin konmuştur bilmiyoruz. Ama bir gerçek var, bu görüntü mahalleliyi rahatsız ediyor” dedi.

“AKŞAM DIŞARI ÇIKAMIYORUZ”
Yaklaşık 20 yıldan beri aynı mahallede oturan Aysel Erçelik ile Naile Karcı, özellikle kapalı araçların gece belirli bir saatten sonra tinercilerin burada kaldığını, araçların içerisinde yattıklarını söyledi. Akşam hava karardığında dışarı çıkamadıklarını, bakkala bile gitmekten korktuklarını belirten Erçelik, “Çocuklarımız gündüz bu alanda oynuyor. Araçların içerisine biniyorlar üzerlerine çıkıyorlar. Onlar için tehlikeli, güvenli değil. Ayrıca, gece tinerci gençler, evsizler buraya geliyor. Araçların içerisinde uyuyorlar. Görüntü kirliliği ayrı bir sorun. Şikayetimizi biz muhtara söylüyoruz. Denizli’nin en modern mahallelerinden biri İncilipınar Mahallesi. Bu görüntü yakışmıyor” diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Haziran 2019 Perşembe 18 27
21 Haziran 2019 Cuma 18 30Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
22 Haziran 2019 Cumartesi 19 32Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
23 Haziran 2019 Pazar 19 34Az Bulutlu
24 Haziran 2019 Pazartesi 19 36Az Bulutlu