Pamukkale Belediye Başkanı Örki doludan zarar gören çiftçilerle buluştu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediye Başkanı Örki doludan zarar gören çiftçilerle buluştu

Pamukkale Belediye Başkanı Örki doludan zarar gören çiftçilerle buluştu

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, geçtiğimiz gün yağan dolu nedeniyle ürünleri zarar gören çiftçileri ziyaret etti, dolunun zararlarını yerinde inceledi. Başkan Örki, “Dolu sonucu zarar gören çiftçilerimiz için üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ekim 2020 Çarşamba, 12:25

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Yukarışamlı, Pamukkale, Yeniköy ve Küçükdere mahallelerinde önceki gün etkili olan dolu afeti sonucu tarım ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelip geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Dolu sonrası oluşan hasarları tarım ürünlerini yerinde inceleyen Başkan Örki, yaraların biran önce sarılması konusunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN ZARARLARINI BİRAN ÖNCE KARŞILAYACAĞIZ”
Denizli’de hiç umulmayan bir afetle karşı karşıya kaldıklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Birçok konuda dünyada nam salan bu güzide ilçemiz de ne yazık ki bu afet neticesinde tarım alanları ve ürünleri zarar gördü. Biz de bu zor günde çiftçilerimizi yalnız bırakmayarak hem onları ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulunduk hem de zarar gören ürünleri yerinde inceledik” dedi.

Yaptıkları incelemede çiftçilerin zararının çok olduğunu tespit ettiklerini belirten Örki, “Yurt dışına da gönderdiğimiz tarım ürünleri olan üzüm, pamuk, ayva, nar, zeytin ve mısır tarlalarının tamamı zarar görmüş vaziyette. Yerel idareciler olarak bizlerde her zaman vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu konuda gerek Ankara’daki yetkililerle gerekse burada yetkililerle birlikte bu işin yakın takipçisi olacağız ve biran önce zarar gören çiftçilerimizin zararlarını karşılamaya çalışacağız. Biz her zaman çiftçi kardeşlerimizin ve vatandaşlarımız yanında olmaya devam edeceğiz. Rabbim daha büyük afetlerden bizi ve tüm dünyayı muhafaza eylesin” dedi.

Yorumlar

Haso   -  Bağlantı 21 Ekim 2020, 23:09

Pes diyorum, başka da bir şey demiyorum. Kendi mi karşılayacakmış zararı, yoğsam belediye mi?Pes, pes, pes. Abi, şu siyaset ne pis şeymiş ya.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
29 Kasım 2020 Pazar 2 16Az Bulutlu
30 Kasım 2020 Pazartesi 4 15Çok Bulutlu
1 Aralık 2020 Salı 5 15Çok Bulutlu
2 Aralık 2020 Çarşamba 4 16Parçalı Bulutlu
3 Aralık 2020 Perşembe 4 17Az Bulutlu