Pamukkale Belediyesi 2 okulun yapımına başlıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi 2 okulun yapımına başlıyor

Pamukkale Belediyesi 2 okulun yapımına başlıyor

Pamukkale Belediyesinin geçen yıl protokolünü yaptığı Pamukkale Belediyesi Muhammet Serter İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi’nin inşaatı başlıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, yaklaşık 8 milyon TL + KDV’ye mal olacak, 6 kattan oluşan ve 24 dersliğe sahip okulun Temmuz ayı sonuna kadar bitirileceğini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ocak 2021 Cuma, 17:24

Pamukkale Belediyesi, her konuda olduğu gibi eğitim konusunda da önemli çalışmalara imza atıyor. Geçen yılın Temmuz ayında imzalanan protokol gereği Deliktaş Mahallesi’nde yapılacak olan 24 derslikli Pamukkale Belediyesi Muhammet Serter İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi’nin ihalesi Aralık ayı sonunda gerçekleşmişti. Toplam 6 kattan oluşacak ve yaklaşık 5 bin 500 metrekare kapalı alana sahip okulun inşası gelecek hafta içinde başlayacak. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, okulun yapımını üstlenen Neskal Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Yanıkan ile bir araya geldi.

İLÇEYE YAKIŞACAK
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 2021 yılının ilk inşaat sözleşmesini yaptıklarını ifade ederek, “Pamukkalemizde 2019 ve 2020 yılları hizmet destanlarıyla geçmişti. 2021 yılı da o yıllardan geri kalmayacak. Bundan aylar önce Valimiz Ali Fuat Atik’le okul yaptırmak için ilk protokolümüzü imzalamıştık. Deliktaş Mahallemizde Pamukkale Belediyesi Muhammet Serter İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi adıyla projemizi hayata geçireceğiz. Okulumuz bodrum katı ve çatı katıyla birlikte toplam 6 kat şeklinde olacak. Bu okullarımız ilçemize ve şehrimize yakışır bir şekilde olacak. 2021 yılının ilk sözleşmesi eğitim üzerine olması da bizim için güzel bir anlam ifade ediyor. Bu imza Pamukkale Belediyesi’nin eğitime verdiği önemi tescil eden bir imza da oldu. Nasip olursa okullarımızı 2021 – 2022 eğitim sezonuna yetiştireceğiz. İnşallah en kısa sürede temelini atıp inşaatımızı da başlatacağız. Pamukkalemize ve Denizlimize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Örki ve okulun yapımını üstlenen firma temsilcisi arasında sözleşme imzalandı.

Yorumlar

selcan yurdakul   -  Bağlantı 9 Ocak 2021, 12:08

denizlide kaç tane imam hatip okulu var bir akıllı çıkıpta teknoloci üzerine bir bir lise yapmıyor çokmu imam açığı var

Mehmet   -  Bağlantı 9 Ocak 2021, 09:16

Bu şehire, bu ülkeye imam hatip yeteri kadar yapılmadı mı? Her yer cami, imam hatip oldu. Gitmiyor işte çocuklar, göndermiyor aileler niye zorluyorsunuz. Bu kadar büyük paraları meslek liselerine ayırmalısınız. Sanayide çalışacak insan kalmadı. Yazık

halil   -  Bağlantı 8 Ocak 2021, 21:06

Bitmedi gitti imam hatip aşkı ya bir meslek lisesi yapın kalifiyeli eleman yetişsin sanayide eleman kalmadı her yer imam hatip doldu taştı almanya ekonomisini meslek liseleri ile canlandırdı artık şu kafadan vazgeçin..

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Ocak 2021 Salı 10 17Yağmurlu
27 Ocak 2021 Çarşamba 8 11Kuvvetli Sağanak Yağışlı
28 Ocak 2021 Perşembe 0 7Karla Karışık Yağmurlu
29 Ocak 2021 Cuma -3 11Parçalı Bulutlu
30 Ocak 2021 Cumartesi 5 15Yağmurlu