Pamukkale ekipleri karla mücadeleyi sürdürüyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale ekipleri karla mücadeleyi sürdürüyor

Pamukkale ekipleri karla mücadeleyi sürdürüyor

Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, karla mücadeleye devam ediyor. Uzunpınar, Gözler, Kurtluca gibi yüksek rakımlı mahallelerde ekipler yolları açık tutmak için yoğun çaba harcıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Ekiplerimiz bölgede sorun yaşanmaması için çalışmaları aralıksız devam ettiriyor” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Ocak 2017 Cumartesi, 13:41

Kent merkezinde Cuma akşam sağanak şeklinde gerçekleşen yağış, yüksek kesimlerde sabaha karşı 04.00’den itibaren kara döndü. Pamukkale’nin 1200 rakımlı mahalleri olan Gözler, Uzunpınar, Akçapınar, Kurtluca ve Güzelpınar’da kar kalınlığı 25-30 cm’yi aştı.

Pamukkale Belediyesi ekipleri kar yağışı ile birlikte mesaiye başladı. Öncelikli hedef olarak yolların açık kalması olarak belirleyen ekipler yollarda küreme ve tuzlama çalışmalarına ağırlık verdi. 60 kişinin yer aldığı ekipte 12 kepçe, 3 grayder, 5 tuz serpme aracı bulunurken, ekipler özellikle Gözler, Uzunpınar, Güzelpınar ve Akdere arasındaki yollarda temizleme çalışması yaptı.

Etkili kar yağışı nedeniyle kapanan yollarda araçlar zorlukla ilerlerken, Pamukkale Belediyesi ekipleri Güzlepınar-Akdere arasında yolda kalan araçları da kurtardı. Ekipler kar yağışının devam etme ihtimalini göz önünde bulundurarak gece gündüz demeden hazırlıklı olarak çalışıyor.

“EKİPLERİMİZ YOĞUN ÇABA HARCIYOR”
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kışın sert yüzünü gösterdiği bu günlerde Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yoğun mesai harcadığını ifade etti.

“Rakımı yüksek olan mahallelerimizde çalışmalar aralıksız devam ediyor” diyen Başkan Gürlesin, “Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini gösteriyor. Biz önceden yapılan planlamayla kar yağışının başlamasıyla birlikte yolları açık tutmak için çalışmalara hemen başlıyoruz. Özellikle Kurtluca, Gözler ve Uzunpınar bölgesinde yolların açık kalması için ekiplerimiz çalışıyor. Ekiplerimiz yola kalan vatandaşlarımıza da yardım ediyor. Kar yağışının etkili olduğu bu günlerde ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız devam edecek. Amacımız kar nedeniyle hiçbir yolumuzun kapanmaması. Ben ekiplerimizde yer alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Mart 2019 Pazar 1 14Az Bulutlu
25 Mart 2019 Pazartesi 1 18Az Bulutlu
26 Mart 2019 Salı 5 21Az Bulutlu
27 Mart 2019 Çarşamba 7 19Hafif Sağanak Yağışlı
28 Mart 2019 Perşembe 6 13Yağmurlu