REKLAMI GEÇ

Pekdemir’den ailelerin en büyük hassasiyeti konusunda önemli proje

Pekdemir’den ailelerin en büyük hassasiyeti konusunda önemli proje

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, her yıl 1-7 Mart tarihlerinde kutlanan Yeşilay Haftası nedeniyle “Gençler bizlerin geleceğimiz. Onları her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmaya çağırıyorum” dedi. İlçeye kurulacak Bağımlılıkla Mücadele Merkezi’nin önemine dikkat çekti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Mart 2024 Cuma, 11:48

Cumhur İttifakı’nın Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, Yeşilay’ın kuruluşunun 104. yılını kutlarken önemli bir soruna parmak bastı. Ak Partili Pekdemir, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak durmaya çağırıp, “Göreve geldiğimizde hayata geçireceğimiz sosyal yaşam projelerinde bağımlılık ve uyuşturucu ile mücadele önceliklerimizden olacak” dedi.

“FARKINDALIK ARTIRILMALI”
Yeşilay’ın Türkiye’nin tüm illerinde gönüllülük esasıyla hizmet veren çok sayıda şubesinin bulunduğunu dile getiren AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, bağımlılık ve uyuşturucu belasından kurtulmanın en temel maddesinin toplum genelinde oluşturulacak farkındalık olduğunun altını çizdi. Sadece ülkemizde değil bu konunun tüm dünyanın baş belası olduğunu dillendiren Pekdemir, istenilirse Yeşilay’ın da desteğiyle hem vatandaşlar ve hem de gençlerle birlikte bu kötü alışkanlıklardan kurtulmak için farkındalığın artırılarak mücadele edilebileceğini ve çok yol alınabileceğini söyledi.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE MERKEZİ KURULACAK
Göreve geldikten sonra öncelikli konuların başında sosyal yaşam projelerinin olduğunun altını çizen AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, “Allah’ın izniyle gençlerimizle el ele verip biz bu konunun hakkından geliriz” deyip ilçede Bağımlılıkla Mücadele Merkezi oluşturulacağını ve uyuşturucu ile etkin bir mücadele içine gireceklerini kaydetti. Pekdemir, “Bağımlılıklar kötülüğün anasıdır. Kötü alışkanlıklar üzüntüden başka bir şey getirmez. Gençler bizlerin geleceğimiz. Onları her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmaya çağırıyorum. Gelin birlikte kurtulalım. Sizle elele verirsek bu illeti yeneriz” dedi. Bağımlılıkla Mücadele Merkezi’nde bağımlı gençlerin  ve ailelerinin ihtiyaç duyduğu her alanda uzman ve yetkin isimler görev yapacak. Sağlık Bakanlığı, Pamukkale Üniversitesi, adli makamlar ve kolluk birimleri ile işbirliği halinde çalışacak merkez Yeşilay gibi sivil toplum örgütlerine de ilçedeki faaliyetleri konusunda destek olacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Nisan 2024 Salı 12 31Az Bulutlu
17 Nisan 2024 Çarşamba 11 29Çok Bulutlu
18 Nisan 2024 Perşembe 11 28Parçalı Bulutlu
19 Nisan 2024 Cuma 11 27Parçalı Bulutlu
20 Nisan 2024 Cumartesi 11 28Gökgürültülü Sağanak Yağışlı