Zeytinköy’de nefes kesen operasyon. 2 kazazede kurtarıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Zeytinköy’de nefes kesen operasyon. 2 kazazede kurtarıldı

Zeytinköy’de nefes kesen operasyon. 2 kazazede kurtarıldı

Zeytinköy Yaylası’nda kayalıklardan düşen yabancı uyruklu iki kişiden birinin bacağı kırıldı, diğeri de hafif yaralandı. İhbarın ardından olay bölgesine giden AKUT, AFAD, UMKE itfaiye ve DAK ekipleri kısa sürede yaralılara ulaştı, güvenli bölgeye indirdi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Aralık 2018 Cumartesi, 22:58

Gün içinde Zeytinköy Yaylası’na çıkan yabancı uyruklu iki kişi tırmanış esnasında kayalıklarda düştü. İran uyruklu oldukları öğrenilen iki kişiden birinin bacağı kırıldı, diğerinde ise düşmeye bağlı yaralanmalar oluştu.

Kazazedeler cep telefonuyla 112 Acil’e ulaştı ve yardım istedi.

İhbarın ardından AKUT, AFAD, UMKE, DAK ve İtfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi. Dağda arama ve kurtarmada uzman ekipler; kısa süre içinde yaralılara ulaştı. İki kazazedeye ilk müdahale olay yerinde yapıldı.

Müdahalenin ardından güvenliıği sağlanan kazazedeler sedyeye alındı. 17 kişilik ekip, zorlu koşullarda yaklaşık 3 saatlik operasyonu tamamladı ve yaralıları güvenli bölgeye taşıdı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Şubat 2019 Cuma 3 15Parçalı Bulutlu
23 Şubat 2019 Cumartesi 4 15Parçalı Bulutlu
24 Şubat 2019 Pazar 3 16Çok Bulutlu
25 Şubat 2019 Pazartesi 2 16Çok Bulutlu
26 Şubat 2019 Salı 2 12Parçalı Bulutlu