REKLAMI GEÇ

Burak Üsteğmen’i bu bölgede arıyorlar

Burak Üsteğmen’i bu bölgede arıyorlar

Sarayköy’de, bindikleri lastik botun Büyük Menderes Nehri’nde ağaç dalına takılıp alabora olması sonucu akıntıya kapılarak kaybolan Kara Pilot Üsteğmen Burak İz’i arama- kurtarma çalışmalarına bu sabah yeniden başlandı. Havadan ve karadan devam eden çalışmalara, kayıp pilotun yakınları da sazlıklarda arama yaparak destek verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Şubat 2015 Çarşamba, 14:12

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
Kayıp Pilot Üsteğmen İz’in bulunması için Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri ve jandarma, Aydın Jandarma Bölge Komutanlığı ile Ege Ordu Komutanlığı’ndan gelen 2’si termal kameralı 3 helikopterle yapılan arama çalışmalarından ilk gün sonuç alınamadı.

ARAMALAR 15 KİLOMETRELİK HATTA YOĞUNLAŞTI
Havanın kararması ve yoğun yağmur nedeniyle dün saat 18.00’de ara verilen arama kurtarma çalışmalarına bugün günün ilk ışıklarıyla yeniden başlandı. Aramalar Sarayköy’deki Umut Termal Otel ile Aydın’ın Buharkent ilçesindeki Feslek Regülatörü arasında kalan 15 kilometrelik nehir hattında yoğunlaştırıldı.

Bugünkü aramalara Denizli AFAD, Jandarma, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin yanı sıra Jandarma Genel Komutanlığı’ndan Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve Aydın ekipleri de katıldı. Ege Ordu Komutanlığı’ndan termal kameralı 2 helikopter, dün olduğu gibi bugün de çalışmalara havadan destek verdi. AFAD ve jandarma ekipleri, nehir kenarında sazlıkların arasını incelerken, itfaiye ve denizli polisi ise botla nehirde aramaları sürdürdü.

AİLESİ DE ARAMALARA KATILDI
Kayıp, Pilot Üsteğmen Burak İz’in eşi beden eğitimi öğretmeni Sinem İz, annesi ve babası, pilot arkadaşları ve diğer yakınları da bölgeye gelerek nehir kenarındaki sazlıklarda arama yaptı.

İstanbul’daki 4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığı’nda görevli, bir yılık evli, Pilot Üsteğmen Burak İz, izinli olarak geldiği memleketi Sarayköy’de, dün saat 10.30 sıralarında ördek avlamak için 3 sivil arkadaşıyla lastik bota binerek Büyük Menderes Nehri’ne açılmış, Kabağaç mevkisine geldiklerinde bir ağaç dalına takılan bot alabora olmuş, akıntıya kapılan Üsteğmen İz gözden kaybolurken, diğer 3 kişi bir ağaç dalına tutunarak sürüklenmekten kurtulmuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı