REKLAMI GEÇ

Sarayköy Halk Kütüphanesi yeni yerine taşındı

Sarayköy Halk Kütüphanesi yeni yerine taşındı

Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi, 37 yıldır hizmet verdiği binadan Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’ne taşındı. Artık kütüphane daha modern ve günümüz şartlarında hizmet verebilecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Mayıs 2019 Perşembe, 11:39

Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi yeni yerine kavuştu. 1982 yılından bu yana Belediye İşhanı’nın ikinci katında hizmet veren Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi, kullanışsız alandan daha modern ve günümüz şartlarına uygun bir alana taşındı. Yeni alanında okul öncesi, yetişkin ve çocuk bölümü bulunan Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi’nin 22 bin kitabı, bin 402 üyesi bulunuyor.

Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi’nin Sarayköy’e yakışır bir yerde hizmet vermesinin mutluluğu içerisinde olduğunu belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Artık Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi, ilçemizin sanat ve kültür yuvası olan Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezimizin içerisinde yer alıyor. Tiyatronun, sinemanın, birçok eğitici kurslarımızın hayat bulduğu kültür merkezimiz, kütüphanemizin gelmesiyle birlikte sanat ve kültürün tam anlamıyla yuvası oldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür. Kültür, okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden anlam çıkarmak, ders almak, düşünmek, zekayı eğitmektir’ bu nedenle projelerimizde eğitime, kültüre ve sanata bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada destek vermeye devam edeceğiz. Sarayköy İlçe Halk Kütüphanemizin yeni yerinin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı