Sarayköy’de öğretmenlere özel kutlama - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sarayköy’de öğretmenlere özel kutlama

Sarayköy’de öğretmenlere özel kutlama

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde görevdeki ve emekli öğretmenlerle ayrı ayrı programlarda bir araya geldi, okul ziyaretleri gerçekleştirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Kasım 2018 Pazar, 11:11

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü özel etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Başkan Özbaş, bu yıl da ilçede görev yapan ve emekli olduktan sonra yaşamına Sarayköy’de devam eden tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamasına ilçede görev yapan tüm öğretmenleri okullarında ziyaret ederek başladı, hediyeler takdim etti. Daha sonra Sarayköy Çok Amaçlı Salon’unda Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu’nda görev yapan öğretmenlerin hazırladığı programa katıldı.

24 Kasım günü sabahı Şehit Hüseyin Kuş Parkı’nda öğretmenlerle kahvaltıda Buluşan Başkan Özbaş, kahvaltının ardından 24 Mayıs İlkokulu’ndan sınıf öğretmeni olan Necmiye Doğruer’i ziyaret ederek elini öptü, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nün akşamını ilçede yaşayan emekli öğretmenlere ayıran Başkan Özbaş, onlar adına akşam yemeği düzenledi. Yemeğe Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, eşi Esin Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Orhan Kılınç ve çok sayıda emekli öğretmen katıldı. Emekli Öğretmenlere gecede hediye takdim edildi.

Programda emekli öğretmenlere seslenen Başkan Özbaş, “Ülkemiz bugün gelişmekteyse, çağ atlamaktaysa bunlarda sizlerin yıllardır yetiştirdiği nesillerin katkısı çok büyüktür. Sizin yetiştirdiğiniz öğrenciler bugün çok farklı meslek dallarında milletimize hizmet etmektedirler. Sizlerin hakkı hiçbir zaman ödenmez. Allah sizlerden razı olsun. Ama şunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki öğretmenlik mesleği emeklilikle sona eren bir meslek değildir. Sizler tercümenizle bilginizle hala daha bizlere yol göstermektesiniz, rehberlik etmektesiniz. Ben bu özel günde bizi kırmayarak davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim hepinize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam nasip etisin. Hürmetle ellerinizden öpüyorum” dedi.

Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunun altını çizen Başkan Özbaş, “Bizim yaptıklarımız onların yaptıklarının yanında aslında az bile. Onlar geleceğimizi inşa ediyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde onlarla olmak, onların yüzlerinde tebessüm yaratabilmek bizler için çok önemli. Onların varlığı bizim için çok önemli. Ben başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize rahmet diliyor, hayatta olan öğretmenlerimizi şükranla anıyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı