5 yıl sonra ilk kez… - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

5 yıl sonra ilk kez…

5 yıl sonra ilk kez…

Tavas’ın Karahisar Mahallesi’nde, beş yıldır yatalak olan kadın, belediyenin bağışladığı tekerlekli sandalye ile ilk kez dışarıya çıkabildi.

Hüseyin Özgenç / DENİZLİHABER / 13 Ağustos 2014 Çarşamba, 09:26

Tavas Belediyesi’nin kurduğu Sevgi Eli organizasyonu, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ulaştırmayı sürdürüyor. Son olarak Yahşiler Mahallesi’nde oturan bir vatandaşa tekerlekli sandalye götürüldü. Ancak bu kişininakülü ya da normal tekerlekli sandalye kullanamayacağına dair rapor bulununca,bağış adres değiştirdi.

Karahisar Mahallesi’nde oturan ve 5 yıldan bu yana devletin tahsis ettiği bakıcı sayesinde hayatını sürdürebilen 76 yaşındaki Fatma Çiyancı’yatekerlekli sandalye armağan edildi. Felçli olduğu için 5 yıldan bu yana yatalak olan ve evden dışarıya hiç çıkamayan yaşlı kadın sevincini gizleyemedi.

Belediye görevlilerinin de yardımıyla tekerlekli sandalyesine bindirilen ve 5 yıl sonra ilk kez dışarıya çıkarılan yaşlı kadın, “Bir odanın içerisinde çok canım sıkılıyor, zaman da geçmiyordu.Yıllar sonra ilk defa dışarıya çıkıyorum güneş ışığı görüyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Ocak 2021 Cuma -2 9Parçalı Bulutlu
23 Ocak 2021 Cumartesi 1 10Çok Bulutlu
24 Ocak 2021 Pazar 4 10Çok Bulutlu
25 Ocak 2021 Pazartesi 6 10Sağanak Yağışlı
26 Ocak 2021 Salı 6 13Yağmurlu