Başkan Akyol’a anlamlı hediye - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Başkan Akyol’a anlamlı hediye

Başkan Akyol’a anlamlı hediye

Tavas’ta el sanatları, çini ve dekoratif ahşap süsleme kurslarına katılan engelliler, yaptıkları eserleri Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’a hediye etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ocak 2019 Cuma, 12:15

18 yaş üzeri ruhsal, ağır engelli bireylere ücretsiz ve yatılı bakım hizmeti vermek üzere Tavas’ta açılan Özel Denizli Engelli Bakım Merkezi, meyvelerini vermeye başladı.

Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle açılan kurslardan faydalanan engelliler yaptıkları el sanatları, çinicilik ve dekoratif ahşap süsleme işlerini kendilerini yalnız bırakmayan Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’a hediye etti.

Deneyimli kadrolarıyla engellilere hizmet vermeyi amaçladıklarını belirten, Engelli Bakım Merkezi Müdürü Psikolog Didem Tirçiçek, çalışmalarına ilişkin Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’a bilgi verdi.

Tirçiçek, “Öncelikle bize bu yatırımı yapmamızda her türlü desteği sağlayan Tavas Belediye Başkanımız Turhan Veli Akyol’a çok teşekkür ediyoruz. Başkanımızın ‘Yatırımcı Dostu Tavas’ çağrısına kulak vererek yatırımımızı; bölgenin de coğrafi yapısı uygun olduğu için buraya yapmaya karar verdik. Engellilerimizi kilitli kapıların altından çıkararak onlara kendilerini daha iyi hissedecekleri alanlar oluşturduk. Binamızı baştan aşağıya engellilerimizin özel durumlarına göre iyileştirmeler yaparak onları güvence altına aldık. Deneyimli lisans ve ön lisans mezunu sağlık personellerimiz hastalarımızın düzenli takibini yapmakta, tedavilerini devam ettirmekte ve hastane işlemlerini yürütmekteyiz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol da, engelli merkezinin Tavas’ta bulunması ve burada hizmet vermesinin ilçe için önemli olduğun söyledi.

Başkan Akyol, “Büyükşehir yasasıyla birlikte kapanan belde belediyelerimizin atıl olmaması için elimizden geleni yaptık. Karahisar mahallemizde kapanan belde belediyemize ait modern binamızı engelli bakım merkezi olarak hizmete sunmak için birçok prosedürü kolaylaştırarak yetkili arkadaşlara yardımcı olduk. Topluma en faydalı hizmeti sunmak bizim öncelikli görevimizdir. Engellilerimiz kapalı kapılar ardına kapatılmasın istiyoruz. Şehrin gürültülü ve kirli havasına mahkûm olmasınlar istiyoruz. Merkezimiz 24 saat izlenmekte olup, her türlü tedbirler alınmıştır. Kurslarımız sayesinde engelli kardeşlerimiz her alanda kendilerini geliştirme imkânı buluyor. Bakım merkezi yetkililerimize ve halk eğitim müdürlüğümüze emekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Turhan Veli AKYOL

Tavas Belediye Başkanı

İnsana yatırımın en değerli yatırım olduğuna inanıyoruz.

Tavas Hakkında

Doğanın eşsiz güzelliklerinin tarihin derin izleri ile buluştuğu, kültürel değerlerin birbirinden renkli gelenek ve göreneklerle bir araya geldiği köklü ve kadim bir ilçedir Tavas.

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Mart 2019 Salı 0 15Az Bulutlu
27 Mart 2019 Çarşamba 3 14Hafif Sağanak Yağışlı
28 Mart 2019 Perşembe 4 10Yağmurlu
29 Mart 2019 Cuma 0 5Sağanak Yağışlı
30 Mart 2019 Cumartesi -2 5Parçalı Bulutlu

Tavas Rehber

Kaymakamlık 613 10 26

İlçe Garnizon Komutanlığı 613 14 49

Belediye Başkanlığı 613 10 20

Adliye 613 10 33

Tavas Meslek Yüksek Okulu 613 11 00

Askerlik Şubesi 613 12 14

İlçe Emniyet Müdürlüğü 613 10 65

İlçe Nüfus Müdürlüğü 613 12 18

Tavas Devlet Hastanesi 613 10 27

Mahalleler

ORTA MH.

SAMANLIK MH.

YAKA MH.

YENİ MH.

AKYAR MH

AKINCILAR MH

ALPA MH.

AVDAN MH.

AYDOĞDU MH.

ALTINOVA MH.

BAHARLAR MH

BAHÇE MH.

BALKICA MH.

ÇAĞIRGAN MH.

ÇALIKÖY MH

ÇİFTLİK MH.

DAMLACIK MH

DENİZOLUK MH.

DEREAĞZI MH

DERİNKUYU MH

EBECİK MH

GARİPKÖY MH.

GÖKÇELER MH.

GÜMÜŞDERE MH.

GÜZELKÖY MH.

HIRKA MH.

HORASANLI MH.

KARAHİSAR MH

KAYACA MH.

KAYAPINAR MH

KEÇELİLER MH.

KIZILCA MH.

KIZILCABÖLÜK MH.

KOZLAR MH.

MEDET MH.

NİKFER MH.

OVACIK MH.

PINARLAR MH.

PINARLIK MH.

SARAABAT MH.

SEKİ MH.

SOFULAR MH.

SOLMAZ MH.

TEKKE MH.

ULUKENT MH.

VAKIF MH

YAHŞİLER MH

YEŞİLKÖY MH

YORGA MH.

YUKARIBOĞAZ MH