Denizli’de 190 bin öğrenci ve 15 bin öğretmen yaz tatiline giriyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de 190 bin öğrenci ve 15 bin öğretmen yaz tatiline giriyor

Denizli’de 190 bin öğrenci ve 15 bin öğretmen yaz tatiline giriyor

Denizli’de 2018-2019 Eğitim Öğretin Yılı’nın sonunda 190 bin öğrenci karne sevinci yaşadı. 190 bin öğrenci ile birlikte 15 bin öğretmen bugün yaz tatiline giriyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Haziran 2019 Cuma, 14:40

DENİZLİ (AA) – 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi sonunda yaklaşık 190 bin öğrenci Denizli’de karnelerini almanın sevincini yaşadı.

Merkezefendi ilçesindeki Osman Özgür İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Vali Hasan Karahan, eğitim öğretim yılını tamamlayan öğrencilere karnelerini vererek güzel bir tatili hak ettiklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz da 2018-2019 eğitim öğretim yılını sorunsuz şekilde tamamladıklarını belirterek, kentte 190 bin öğrenci ve 15 bin öğretmenin bugün yaz tatiline gireceğini dile getirdi. Konuşmaların ardından öğrencilere karneleri dağıtıldı.

Arkadaşlarıyla tatilde çok eğleneceğini belirten 2. sınıf öğrencisi Mine Gören, tatili dedesinin yanında geçireceğini söyledi. Karne aldığı için çok heyecanlı olduğunu kaydeden Berrin Zeybek ise tatilde bol bol kitap okumayı düşündüğünü ve arkadaşlarından ayrı kalacağı için üzgün olduğunu anlattı. Karne heyecanı yaşayan Ali Tok da öğretmeninin verdiği ödevleri yaptıktan sonra güzel bir tatil geçirmeyi düşündüğünü belirtti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı