REKLAMI GEÇ

Hayırsever Uyanık ile anlamlı buluşma

Hayırsever Uyanık ile anlamlı buluşma

Vali Hasan Karahan ve Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 87 yaşındaki hayırsever Mehmet Ali Uyanık ile yaptırdığı okulda buluştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Şubat 2020 Çarşamba, 15:15

Doğup büyüdüğü topraklara iki okul kazandıran 87 yaşındaki Mehmet Ali Uyanık’a sürpriz olarak gerçekleştirilen buluşmada Vali Hasan Karahan ve Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, hayırsever ile birlikte sınıfları ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz hayırsever Mehmet Ali Uyanık’ın doğup büyüdüğü topraklara adıyla bir yaşayacak önemli bir eser bıraktığını belirterek, “24 derslikli olan okulumuzun her bir dersliğinde geleceğimize dokunacak fertler yetişiyor. Gençliğimizin gözlerinin içerisindeki ışıltıyı görmek bizleri ve Mehmet Ali amcamızı daha da motive etti. Gelecek nesillerimize umut olan Mehmet Ali Amcaya, Naile Teyzemize ve değerli evlatlarına ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah kendisinden razı olsun” dedi.

Vali Hasan Karahan ise “Mehmet Ali amcamız ile eşinin ve kendisinin adı verilen okulda sürpriz bir buluşma gerçekleşirdik. Böylesine önemli bir hayrı yaptığı için kendisine teşekkür ediyorum. Hayırseverimizin aynı bölgede ikinci okulunun inşaatı da devam ediyor. Okullarından geleceğimizi inşaa edecek çok değerli gençlerimizin yetişecekler. Buradan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum“ dedi.

Sürpriz buluşmada Vali Karahan, hayırsever Mehmet Ali Uyanık’a okul protokol imza törenleri ile okul açılışında çekilen fotoğraflarından oluşan albüm hediye etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı