REKLAMI GEÇ

TES Şube Başkanı’ndan öğretmene sözlü saldırıya tepki: “Hem üzgün, hem kızgınız”

TES Şube Başkanı’ndan öğretmene sözlü saldırıya tepki: “Hem üzgün, hem kızgınız”

Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, Çivril Emirhisar Ortaokulu’nda bir öğrenci velisinin, öğretmenlere yaptığı sözlü saldırıya tepki gösterdi. Erdoğan, “Hem üzgün, hem kızgınız” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Şubat 2019 Pazartesi, 10:13

Öğretmenlere yapılan her türlü saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade eden Erdoğan, “22 Şubat Cuma günü maalesef Çivril’in Emirhisar Ortaokulu’nda yine bir Cuma saatinde, yani erkek öğretmenlerin çoğunun Cuma namazında oldukları saat özellikle seçildi. H.D. adlı bir erkek öğrenci velisi derste başarısız olan çocuğuna bir öğretmen arkadaşımız tarafından kötü sözler sarf edildiğini iddia ederek okula girip, öğretmenler odasındaki beş bayan öğretmene kaba, yakışıksız ve saldırgan ifadelerle sözlü saldırı, tehdit ve mobingde bulunmuştur. Bu olayı öncelikle öğretmenlik adına, bayan öğretmenler adına, sendikamız üyeleri adına, özelde ise öğrenci velisinin doğrudan hedef alarak üzerine yürüdüğü bayan üyemiz adına kınıyoruz. Olaya maruz kalan üyemiz ve diğer bayan öğretmenler tarafından okula çağrılan jandarma kuvvetlerinin olayla ilgili tuttukları tutanaklar ile saldırgan kişi hakkında şikayetçi oldular. Biz de kurumsal olarak suç duyurusunda bulunacağımızı bildiriyoruz. Türk Eğitim-Sen olarak, tüm öğretmenlerin, tüm üyelerimizin her zaman olduğu gibi yanında olduk, olacağız ve olmaya devam edeceğiz. Öğretmenler bu ülkenin en değerli insanlarıdır. Hiçbir köy, kasaba veya ülke yoktur ki; öğretmenlere şiddet göstererek kalkınmış olsun. Öğretmenler bu ülkenin kuş uçmaz kervan geçmez en ücra yerlerinden Aziz Sancar’lar çıkarmış, eli öpülesi, el üstünde tutulması gereken, değeri bilinmesi gereken insanlardır” dedi.

“SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Öğretmene uygulanan şiddetin son bulması için yetkilileri önlem almaya çağıran Erdoğan, “Tüm bu durumlar dışında aynı zamanda Milli Eğitim Bakanları tarafından mülki amirler tarafından, okul müdürleri tarafından da korunması gereken insanlardır. Türk kültürü öğretmene değer veren bir toplum iken, maalesef giderek başarısız idareciler yüzünden, her faturayı öğretmene keserek kendini olaylardan sıyırmayı adet edinmiş okul müdürleri yüzünden yalnızlaştırılmaktadır. Öğretmenler, belki başka maddi manevi sebeplerle birikmiş toplumsal öfkenin hedefi haline getirilmektedir. Öğretmene dönük şiddet maalesef sıradanlaştırılmıştır ve biz bunu asla kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz de. Bizler, aynı okulda daha önce de benzer durumlar ortaya çıktığını unutmamışken, böylesine üzücü yeni bir olayla karşılaşmış olmaktan dolayı hem üzgün, hem de kızgınız. Her fatura öğretmene kesilemez. Öğretmen yalnız değildir ve olmayacaktır. Gün öğretmene destek olma, sahip çıkma günüdür. Okul idarecileri her olayda öğretmeni velinin önüne atamaz. Öğretmeni korumak okul müdürünün görevidir. Bu görevi yerine getiremeyen bırakmalıdır. Biz, Türk Eğitim-Sen olarak; amirlerimizi, kamu çalışanlarımızı, tüm sendikaları, hatta seçim çalışmaları yapmakta olan tüm siyasi partileri öğretmene sahip çıkıldığını ve çıkılacağını göstermek üzere, olayın olduğu okulda çalışan tüm öğretmenlere geçmiş olsun ziyaretleri yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı