REKLAMI GEÇ

DENİB Akademi’den Maliyet Düşürme Teknikleri Eğitimi

DENİB Akademi’den Maliyet Düşürme Teknikleri Eğitimi

DENİB Akademi eğitim serisine bir yenisini daha ekledi ve üyeleri için “Maliyet Düşürme Teknikleri Eğitimi” yaptı. Eğitim çalışması Denizli İhracatçılar Birliği’nde düzenledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Kasım 2019 Çarşamba, 17:20

DENİP Akademi’nin bu haftadaki eğitim çalışmasında “Maliyet Düşürme Teknikleri” konu alındı. Eğitime firmaların farklı departmanlarında görev yapan temsilciler katıldı. Eğitim Nova Akademi’den Bülent Yeni tarafından verildi.

Eğitim çalışmasında piyasa ve temel maliyet kavramları, verimlilik ve etkinlik kavramları, verimlilik ve etkinliğin ölçülmesi ve geliştirilmesi, stratejik yönetimin verimlilik ile ilişkisi, AR-GE süreçlerinde maliyet düşürme, üretim süreçlerinde verimlilik arttırma, insan kaynakları süreçlerinde verimlilik arttırma ve tedarik zincirinde maliyet düşürme teknikleri gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

YAPILAN İŞ MALİYET, KALİTE VE SÜRE BAKIMINDAN SÜREKLİ İYİLEŞTİRİLMELİDİR
Eğitmen Bülent Yeni, rekabetin oldukça kızıştığını ve sadece en iyi firmaların sektörde kalabildiğini ifade ederek, günümüzde firmaların mesailerini günlük işleri yaparak geçirmekte olduklarını ve geleceğe bakamadıklarını vurgulayarak şunları söyledi:
“Üst yönetiminden operatörüne kadar tüm bölüm çalışanları, rutin işlerinin yanısıra yaptıkları işi maliyet, kalite ve süre bakımından sürekli iyileştirilmelidir. Sürekli iyileştirme firmanın kültürüne tamamıyla işlediği zaman o firmanın yeri sektörde gittikçe sağlamlaşır. Çalışanların kendi yaptıkları işleri iyileştirerek ürün maliyetlerinin düşürülebilmesi için ilk şart çalışanların bunu nasıl yapacağını bilmeleridir. Bu nedenle “Süreçlerde Maliyet Düşürme Teknikleri” eğitimimizde bir firmanın hemen hemen tüm departmanlarıyla ilgili değişik tekniklerden kısa kısa bahsedilerek katılımcıların kendi konuları ile ilgili hangi yöntemi kullanmaları gerektiğini bilmeleri sağlanmaktadır.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı