DENİB, Heimtextil Fuarı’na katılacak firmaları buluşturdu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DENİB, Heimtextil Fuarı’na katılacak firmaları buluşturdu

DENİB, Heimtextil Fuarı’na katılacak firmaları buluşturdu

DENİB, Almanya’da düzenlenecek olan Heimtextil Fuarı öncesi toplantı düzenledi. Yapılan toplantıda, 2017 yılında gerçekleştirilen projeler değerlendirilirken, 2018 yılındaki beklentiler de paylaşıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Ocak 2018 Cuma, 13:52

9-12 Ocak tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek olan Heimtextil Fuarı öncesinde bilgilerin paylaşıldığı toplantı, fuarda stand açacak firmaların katılımları ile Denizli İhracatçılar Birliği’nin organizatörlüğünde Polis Evi’nde yapıldı.

Toplantıda 2017 yılında ülkemizde ve dünyada yaşanan önemli ve ekonomik gelişmeler ile 2018 yılına ilişkin beklentiler değerlendirilirken, Denizli İhracatçılar Birliği faaliyetlerinin paylaşıldığı bir sunum gerçekleştirildi.

“İHRACATTA REKOR KIRDIK”
2017 yılında gerçekleştirilen 2 milyar 450 milyon dolarlık DENİB ihracatının, kurulduğu günden bu yana en yüksek değerine ulaşarak rekor kırdığını belirten TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, “2017 yılı İhracatta Atılım Yılı olarak belirlenmişti. Sene başında, ülkemiz ihracatını yüzde 8 artırarak 153,3 milyar USD’ye ulaşmayı hedefliyorduk. Yıl içinde bu rakamı 156,5 milyar USD’ye yukarı yönlü revize ettik. Ülkemiz ihracatı, bu hedefi de geride bıraktı ve 157,1 milyar USD’lik ihracat rakamına ulaştı. Bu rakam, Cumhuriyet tarihimizin en yüksek ikinci değeri. İnanıyorum ki, 2018 yılında dünya ekonomisinde yaşanacak pozitif gelişmelerin de etkisiyle 170 milyar USD’ye ulaşarak, 2014 yılında yakaladığımız 157,6 milyar USD’lik ihracat rekorunu kıracağız” dedi.

Son yıllarda markalaşma çalışmalarına büyük önem verdiklerinin de altını çizen Süleyman Kocasert, “Turkish Towels” markasıyla bir çok önemli etkinliğe sponsor olduklarını, dünyanın en önemli fuarlarında yer aldıklarını belirterek, Mayıs ayında gerçekleştirilen Turkish Airlines Euroleague Final Four maçları ve Maria Sharapova ile Çağla Büyükakçay’ın karşılaştığı TEB-BNP Paribas Tenisin Yıldızları etkinliği sponsorlukları kapsamında 1 milyar kişilik kitleye ulaşıldığını kaydetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı