REKLAMI GEÇ

DENİB’de Proje Yönetimi Eğitimi

DENİB’de Proje Yönetimi Eğitimi

DENİB Akademi, Denizli İhracatçılar Birliği ve T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı işbirliği ile Proje Yönetimi Eğitimi gerçekleştirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Mayıs 2017 Cuma, 14:45

Eğitimde T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı Uzmanı Songül Mercik, “Proje Nedir? Program Nedir? Projenin konusu, Proje fikrinin belirlenmesi, Proje Döngüsü Yönetimi, Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı, Mevcut Durum Analizi, Sorun Analizi, Sorun Ağacı, Paydaş Analizi, Hedef Kitle, Nihai Yararlanıcılar, Hedef Analizi, Strateji Analizi, Mantıksal Çerçeve Matrisi Hazırlanması, Hedef Ağacı-Mantıksal Çerçeve, Faaliyetler, Faaliyet Planlaması, Beklenen Sonuçlar, Başarı Göstergeleri, Doğrulama Kaynakları, Projenin Riskleri, Varsayımları, Kaynak Planlaması, Bütçe, Maliyetler” konularında bilgiler verdi. Uzman Emrah Balkan ise Proje başvurusu için KAYS Sitemi kullanımı ve KAYS Sisteminde başvuru işlemleri ve adımları konularında katılımcıları bilgilendi.

İki gün süren eğitimde 5 ayrı grup oluşturuldu ve her bir grup projelerini hazırlayıp sunumlarını yaptılar. Uygulamalı olarak yapılan eğitim keyifli ve başarılı olarak tamamlandı.

DENİB AKADEMİ programlarına, 23-24 Mayıs 2017 tarihlerinde “Problem Çözme ve Karar Verme Teknikleri” eğitim programı ile devam edecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı