“Genç Mucitler Aranıyor”a 1200 başvuru yapıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

“Genç Mucitler Aranıyor”a 1200 başvuru yapıldı

“Genç Mucitler Aranıyor”a 1200 başvuru yapıldı

Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması” nda final heyecanı başladı. 12 Nisan Cuma Günü ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde 1200 yarışmacının arasından finale kalan 30 yarışmacı derece için mücadele verecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Nisan 2019 Çarşamba, 11:11

Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’nde saat 19:00’da başlayacak finallerin sunuculuğunu ise ünlü oyuncu Volkan Severcan yapacak. Ayrıca final gecesinde, Burak ve Kıvanç da illüzyon gösterileriyle sahne alacak.

İNOVASYON BİLİNCİ AŞILAMAYI HEDEFLİYORUZ
DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu gençlere fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini bu yarışma ile daha iyi gördüklerini söyledi. Memişoğlu, “İnovasyonun önemi her geçen gün biraz daha artıyor. Teknolojinin de hızla gelişmesiyle birlikte, inovasyonda fark yaratanların öne çıktığını görüyoruz. Denizli İhracatçılar Birliği olarak bu bilinçten hareketle bu sene 4. kez Genç Mucitler Aranıyor Yarışması’nı düzenliyoruz. Bu yarışma sayesinde, çok farklı fikirler icat olarak karşımıza çıktı. Bazıları gerçekten ticari ürün veya hizmete dönüşebilecek fikirler. Ancak asıl önemli olan, gençlerimizin kendilerine fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini bir kez daha kanıtlamaları oldu. Gençlerimizin hayatlarının her alanında inovasyon ve teknolojiyi bir arada kullanmaya devam ederek ülkemize katkı sunmaya devam edeceklerine inanıyorum. Yarışmamıza yaklaşık 1.200 proje ile başvuran tüm öğrenci arkadaşlarımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum ve muhteşem finalde kıyasıya yarışacak finalistlerimize de başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı